Posiedzenie mailowe WRS 23 CZERWCA 2021

Szanowni Członkowie Warszawskiej Rady Seniorów,

Szanowni Eksperci Warszawskiej Rady Seniorów, 

Przyjaciele

 Zdecydowaliśmy się na rezygnację ze spotkania plenarnego w czasie rzeczywistym dniu 23 czerwca ze względu na liczne nieobecności i wyjazdy.

Ostatnie “posiedzenie” WRS proponujemy przed wakacjami w formule mailingowej (kolejne posiedzenie planujemy w sierpniu-ale zachęcamy do pracy w zespołach i udziału w otwartych posiedzeniach wakacyjnych prezydium – informacje będziemy przesyłać na bieżąco wraz z tematami )

Mając w pamięci nasze spotkanie integracyjne dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy byli z nami oraz serdecznie pozdrawiam osoby, którym  zdrowie nie pozwoliło na przyjazd do Powsina. Sercem i myślami  byliśmy razem.

A teraz ostatnie prośby i informacje przed wakacjami:  

Otrzymujecie  materiały i informacje.

Do 30 czerwca mamy czas na zapoznanie się z przesłanymi materiałami i przesyłanie uwag.

 Prezydium zaprasza chętnych  do skorzystania z letnich propozycji zawartych w informacjach (każdy zgłasza się indywidualnie)

****************************************************************

Poniżej dokumenty i stanowisko – zgłoście uwagi i przemyślenia  drogą mailową.  Zapraszamy do współpracy przy seminarium, konkursie, przygotowaniu tematyki DPS i innych projektach.

Materiały w formie elektronicznej znajdują się w załączniku. Pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym- zgłaszajcie sprawy i tematy do uwzględnienia w II połowie roku.

Proponowane dokumenty i stanowisko

1.     Protokół nr 4 z posiedzenia WRS z dniu 27 maja 2021r przygotowany przez Joannę Celińską  oraz notatkę ze spotkania integracyjnego 16 czerwca 2021 prześlemy do 15 lipca.   

2.      Prezydium postanowiło  objęć patronatem jednodniowe wydarzenia organizowanego przez Fundację PORA NA SENIORA. Zapraszamy na wydarzenie w sobotę 26 czerwca do  Nowego Tetry .Opis wydarzenia we wniosku organizatorów( załącznik nr 1).Zgłoszenia indywidualne.

3.     Prezydium postanowiło objąć  patronatem cykl zajęć w lipcu  organizowanych  przez Fundację Pompka. Kalendarz wydarzeń dostępny w załączniku nr 2( dwie strony).Zgłoszenia indywidualnie( w sierpniu i wrześniu planowane powtórzenie  zajęć )

4.     Prezydium podjęło decyzję o współpracy z Fundacją”  Porozumienie bez barier „ przy organizacji warsztatów. Informacje otrzymywaliście już od Eli Wiśniewskiej i z Elą proszę kontaktować sie w tej sprawie.

5.     Stanowisko  w sprawie ustanowienia DNIA Warszawskiego SENIORA  Załacznik nr 4. Prosimy o uwagi do MZuber-Zielicz i akceptację do 30 czerwca.Planujemy wysyłkę stanowiska w lipcu.

6.    Jak co roku będziemy uczestniczyć w uroczystościach z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego( w delegacji Prezydium i osoby zainteresowane- prosimy o telefoniczną deklarację po 15 lipca do Małgorzaty Zuber-Zielicz)

7.     Seminarium Warszawskich Rad Seniorów 2021. Proponowany temat„Dobrostan seniora w Warszawie – aktywność warszawskich środowisk senioralnych w świetle przyjętych programów i polityk miejskich” – Zespół organizacyjno-programowy zaprosi wszystkich zainteresowanych  na spotkanie ( być może online) Skład zespołu : Bożenka Smolarek, Jola Kroner ,Ewa  Kozdroń, Maria Pokój, Ireneusz Wrześniewski.Małgorzata Zuber-Zielicz( deklarujcie prace w tym zespole -do M.Zielicz)

8.      Zapraszamy na cykl już trwających spotkań 55+ ( informacja załącznik nr 5 zajęcia w trakcie )

9.Zapraszamy do Ogrodu w Muzeum Narodowym ( załącznik 6)

9.     Praca domowa dla chętnych z nagrodami. Na naszej stronie internetowej pojawiły się nowe zakładki.Bardzo prosimy wszystkich członków  WRS lub zaprzyjaźnione z Wami osoby  o analizę jakościową naszej strony i zgłoszenie uwag mailowo do Wojtka Kożuchowskiego.    Dla osób zaangażowanych w monitoring z poza WRS  – niespodzianki 

Życzę w imieniu całego Prezydium spokojnych, zdrowych i dobrych wakacji. Dbajcie o siebie, wypoczywajcie w gronie najbliższych – do zobaczenia na senioralnym szlaku. Gorace podziekowania za póroczną pracę i wsparcie w naszych działaniach.

Przewodnicząca

Warszawskiej Rady Seniorów

/-/ Małgorzata Żuber-Zielicz

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

501 Liczba wyświetleń wpisu