32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Bemowie.

Członkowie Bemowskiej Rady Seniorów, od wielu lat wspomagają WOŚP pracując przy organizacji kolejnych finałów w naszej Dzielnicy.
Ten rok był dla nasz szczególnie ważny, bo jubileuszowy – po raz 20 zagrała na Bemowie Moto Orkiestra, gromadząc najbardziej zapalonych miłośników motoryzacji i szybkich samochodów, którzy licytowali przejazdy z najlepszymi kierowcami rajdowymi. Na terenie Automobilklubu Polska nasza Rada Seniorów zorganizowała stoisko dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Przygotowaliśmy dla dzieci kolorowanki, zagadki i quizy tematycznie związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, promując w ten sposób szlachetną ideę pomocy potrzebującym. Wszystkie odpowiedzi na stawiane przez nas pytanie „Dlaczego warto pomagać ?” premiowane były drobnymi upominkami. Nie zabrakło też rozmów ze starszymi mieszkańcami, takie bezpośrednie spotkania pozwalają budować ciepłe relacje, poznawać problemy, opinie i oczekiwania seniorów, wytyczając kierunki naszych działań.
Równolegle druga ekipa członków Rady Seniorów pracowała w sztabie WOŚP na Bemowie, licząc pieniądze z puszek dostarczanych przez wolontariuszy. W sumie, podczas dziewięciu godzin pracy policzyliśmy datki z 42 puszek. Praca odpowiedzialna, wymagająca koncentracji i skupienia, ale dająca nam dużo radości i satysfakcji. W sztabie ramię w ramię pracowali seniorzy, młodzież, burmistrzowie, przedstawiciele Urzędu i nikt nie narzekał na trudy czy zmęczenie. Wspaniała atmosfera i energia nie opuszczała nas przez cały dzień a finalnie pobiliśmy kolejny rekord zbierając na Bemowie 588 791 zł. Naprawdę warto pomagać i dlatego Bemowska Rada Seniorów będzie grała z orkiestrą Jerzego Owsiaka do końca świata i jeden dzień dłużej.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

137 Liczba wyświetleń wpisu