ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE 21.04.2023

W Urzędzie Dzielnicy Białołęka odbyła się V edycja FORUM ZDROWIA, a w jej ramach DNI ZDROWIA > BIAŁOŁĘKA – TARGÓWEK<.

Odbyła się debata i panele dyskusyjne poświęcone tematom zdrowia publicznego. Była również możliwość wykonania bezpłatnych badań i odbycie konsultacji lekarskich. To co spotkało się z największym zainteresowaniem i wywołało burzliwą dyskusję, to wystąpienie dyrektora Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Białołęka – Targówek Marcina Jakubowskiego,  o sytuacji ZOZ w rok po połączeniu obu jednostek.

Założenia były szczytne. Chciano uzyskać efekt skali, bo większy może więcej. Wiele udało się zrobić, przybywa lekarzy POZ i specjalistów, uruchamiane są nowe poradnie, przybywa nowoczesnego sprzętu. Nie zadowala to jednak mieszkańców, którzy podnosili w dyskusji, że nadal są problemy z zapisaniem się, choćby do lekarza pierwszego kontaktu na dany dzień, trudno dodzwonić się do rejestracji, czy zapisać do specjalisty, który przyjąłby nas  w rozsądnym terminie itd. Niestety, jak w całej Polsce, wszystko zależy od uzyskania kontraktów z NFZ i pozyskania lekarzy, których brakuje.

Zamierzenia dla Białołęki, na najbliższą przyszłość są ambitne: w planach jest przychodnia POZ na Nowodworach, zostanie zakupiony mammograf dla przychodni przy Millenijnej, na remont czeka parking przy tej placówce oraz modernizacja Poradni Rehabilitacyjnej, a na Majorki uruchomienie POZ dla dzieci.

Ciekawe były również  inne tematy wystąpień zaproszonych gości:

– problemy psychologiczne dzieci w wieku szkolnym

– pocovidowe problemy zdrowotne u osób starszych

– płodność i macierzyństwo – systemy wsparcia dla młodych mieszkańców m. st. Warszawy.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

279 Liczba wyświetleń wpisu