18 kwietnia 2023 Sport dla seniorów

Sesja Białołęckiej Rady Seniorów z udziałem burmistrza Dzielnicy Białołęka Grzegorza Kucy, wiceburmistrz Anny Majchrzak, naczelnika Wydziału Promocji i Sportu Michała Przybylskiego oraz kierowniczki Referatu Sportu i Rekreacji Eweliny Barczak.

Poza sprawami bieżącymi, głównym tematem obrad było zwiększenie aktywności sportowej i rekreacja seniorów w naszej dzielnicy. Dziś głównymi propozycjami skierowanymi do osób starszych jest program „Senior Starszy, Sprawniejszy”, w ramach którego uruchomiono ćwiczenia na sali gimnastycznej – Zdrowy Kręgosłup i zajęcia na pływalni. Jak duża jest potrzeba takich zajęć świadczy fakt, że po ogłoszeniu zapisów, limit  jest wyczerpywany w ciągu jednego dnia. Tworzona lista rezerwowa jest bardzo długa i nie ma żadnych gwarancji, że będzie się zaproszonym na zajęcia, bo nikt nie chce rezygnować. Wskazaliśmy na potrzebę zwiększenia liczby miejsc rekreacji skierowanych dla seniorów, w różnych częściach dzielnicy oraz większej różnorodności zajęć.

Drugim tematem z tej dziedziny jest zbliżająca się kolejna już Warszawska Olimpiada Seniorów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku reprezentacja seniorów Białołęki zdobyła  ponad 20 medali, zajmując trzecie miejsce wśród drużyn z warszawskich dzielnic. Naszą ambicją jest poprawienie tych wyników w roku bieżącym. Zaapelowaliśmy do władz dzielnicy o  umożliwienie wcześniejszych treningów naszym  zawodnikom, którzy zgłoszą się do poszczególnych dyscyplin. Mamy obietnicę poważnego potraktowania naszych wniosków.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

223 Liczba wyświetleń wpisu