Wawerskie “Miejsca przyjazne seniorom”

Dwa miejsca w Dzielnicy Wawer zostały laureatami warszawskiego konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” w 2017 roku, a mianowicie Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży w Miedzeszynie, przy ul. Agrestowej 1 oraz Kawiarenka „Manekineko” w Radości przy ul. Izbickiej 3. Laureaci otrzymali certyfikaty miejsc (lub wydarzeń) otwartych na potrzeby osób starszych, bez barier architektonicznych, oferujących atrakcyjne produkty, usługi i zniżki, miejsc w których seniorzy czują się swobodnie, są uprzejmie traktowani oraz obsługiwani.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży w Miedzeszynie, przy ul. Agrestowej 1 specjalnie z myślą o seniorach ma w swoich zbiorach książki z powiększoną czcionką, tak aby publikacje były dostępne dla wszystkich czytelników. Dogodne miejsce (bliskość komunikacji miejskiej i stacji PKP) oraz brak barier architektonicznych umożliwia dostęp wszystkim czytelnikom.
Poza interesującą lekturą oferuje również seniorom szereg ciekawych zajęć, takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty malarskie, kursy komputerowe oraz warsztaty tematyczne (np. ogrodnicze). Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Wypożyczalnia prowadzi również akcję pn. ”Szuflada Dziadka” polegającą na zbieraniu i digitalizacji wspomnień i ciekawych historii o przodkach i mieszkańcach Wawra.
Warto również podkreślić, że Wypożyczalnia w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy czynnie uczestniczy w Warszawskich Dniach Seniora. Jednak największą plusem tego miejsca jest fachowa, życzliwa i kompetentna obsługa. Miejsce to jest bardzo lubiane przez wawerskich seniorów.

Wypożyczalnia czynna

pon. 13.00 – 19.00
śr., pt. 13.00 – 18.00
wt., czw. 11.00 – 16.00

Drugim takim miejscem w Wawrze jest Kawiarenka „Manekineko”. Mały lokal położony pośród brzóz i sosen, w spokojnym, uroczym miejscu blisko komunikacji, przy ul. Izbickiej 3 w Radości. W specjalnej ofercie „Special Senior” – seniorzy mogą kupić kawę lub herbatę w promocyjnej cenie 5 zł oraz zestaw zupa + kawa lub herbata oraz ciasto w cenie 15 zł. Ponadto w menu znajdują się dania dla diabetyków, osób na diecie bezglutenowej oraz dania wegańskie. Z myślą o seniorach we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2018 roku w kawiarni odbywają się spotkania literackie i kulinarne. Wstęp dla seniorów bezpłatny.

Kawiarenka czynna pon. – sob. 10.00-20.00

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

468 Liczba wyświetleń wpisu