Ruszyła V edycja budżetu partycypacyjnego na 2019 rok

Wolska Rada Seniorów zachęca seniorów do zaangażowania się w sprawy lokalne i zainteresowanie się aktualną edycją Budżetu Partycypacyjnego.

Startuje V edycja Budżetu Partycypacyjengo na Woli.

Zarząd Dzielnicy Wola w dniu 25 października 2017 r. powołał  19-osobowy Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego,  w skład którego weszli przedstawiciele różnych środowisk, w tym również członek Wolskiej Rady Seniorów.

Budżet Partycypacyjny umożliwia mieszkańcom decydowanie o wykorzystaniu części wyodrębnionego budżetu na poprawę warunków życia w naszej dzielnicy. Każdy mieszkaniec dzielnicy ma szansę zmienić swoje najbliższe otoczenie przez złożenie odpowiedniego projektu, który zostanie zweryfikowany a następnie poddany pod głosowanie mieszkańców. Projekty mogą mieć charakter inwestycyjny, jak np. postawienie latarni, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych lub pozainwestycyjny – szkolenia, warsztaty, zajęcia rekreacyjne.  Projekty można składać na formularzu poprzez stronę  „twojbudzet.um.warszawa.pl” lub w formie papierowej w siedzibie dzielnicy. Przed złożeniem projektu, pomysły warto skonsultować na dyżurach z członkami Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego.

Projekty na rok 2019 można zgłaszać od 1 grudnia 2017 r. do 23 stycznia 2018 r.

Wolska Rada Seniorów w pełni popiera ideę Budżetu Partycypacyjnego i zachęca seniorów do zaangażowania się w sprawy lokalne. To seniorzy najlepiej widzą wszelkie mankamenty i braki w najbliższym otoczeniu oraz swoje potrzeby dla poprawienia jakości życia. Warto więc podjąć ten wysiłek dla dobra własnego i ogółu.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

445 Liczba wyświetleń wpisu