Przepis na lepsze samopoczucie w czasie pandemii

PROJEKT ZBAJTOWANI. Połączenie seniorów i licealistów w ramach projektu międzypokoleniowego poprzez wolontariat online w dobie pandemii i koordynowanie tego przez trzy różne instytucje brzmi jak mission impossible. Ale udało się! „Zbajtowani do działania” to projekt Wolskiego Centrum Kultury Centrum Aktywności Międzypokoleniowej “Nowolipie”Klikając, opuszczasz stronę i CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia, w ramach którego udało się zrealizować 9 mikroprojektów tworzonych przez tandemy senioralno-młodzieżowe.

Pierwszy projekt “Przepis na lepsze samopoczucie w czasie pandemii” został zrealizowany przez parę Katarzyna Kozłowska – Małgorzata Krzyżewska.
Para stworzyła poradnik, który w przystępny i pełen humoru sposób przypomniał o prostych zasadach dbania o siebie, które pomoże czuć się lepiej w trudnym czasie pandemii.  Zawierał on również dane kontaktowe instytucji mogących wesprzeć seniorów takich jak Stowarzyszenie Syntonia, Centrum Pomocy Społecznej Warszawa Śródmieście, czy Ogólnopolski Korpus Wsparcia Seniorów.
Poradnik jest dostępny w dwóch formach: ulotki papierowej oraz filmiku.
Ulotki zostały dostarczone seniorom wraz z obiadami przez Centrum Pomocy Społecznej oraz Centrum Aktywności Międzypokoleniowej .
Forma elektroniczna ulotki oraz filmik pojawiły się na stronach internetowych Partnerów (CAM Nowolipie, Wolskie Centrum Kultury, CXIX LO im. Jacka Kuronia) oraz w mediach społecznościowych
Ulotki ukazały się w takich czasopismach jak: #Pokolenia, Życie Śródmieścia i Kurier Wolski oraz Świat Zdrowie (miesięcznik apteczny)

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

458 Liczba wyświetleń wpisu