Posiedzenie wyjazdowe BRS

Białołęcka Rada Seniorów, wraz z Panią wiceburmistrz Anną Majchrzak, spotkała się na sesji w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej.

Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka Anna Majchrzak, dyrektor CAM Nowolipie Joanna Dolińska-Dobek i przewodnicząca BRS Daniela Fidura


Dzięki gościnności kierownictwa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Warszawie  przy ul. Nowolipie 25B, mogliśmy obserwować działalność placówki i dowiedzieć się, z jaką ofertą wychodzą do seniorów.

Chcemy wiedzieć jak najwięcej, bo jeszcze tej jesieni przy ul. Ceramicznej, ruszy nasz Białołęcki CAM. Musimy być  przygotowani, by zaoferować naszym seniorom jak najwięcej, korzystając z najlepszych, sprawdzonych wzorów.

Szefowa placówki Pani Joanna Dolińska – Dobek oprowadziła nas po obiekcie, opowiedziała o różnych formach działalności, przybliżyła problemy, które pojawiały się w procesie powstawania. Odpowiedziała na nasze szczegółowe pytania, a było ich wiele.

Również tygodniowy rozkład zajęć proponowanych seniorom ( można go odebrać  w informacji lub ściągnąć ze strony internetowej) robi wrażenie. Trzeba dodać, że wszystkie są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć  warszawscy seniorzy.  Zapisać można się telefonicznie 22 636 70 42, poprzez stronę internetową: https://cam.waw.pl   i Facebooka: https://www.facebook.com/camnowolipiecamnowolipie .

Zdarza się, choć rzadko, że w zajęciach biorą udział osoby z Białołęki. Szkoda tylko, że tak niewiele, choć spora odległość jest naturalną barierą, dla wielu nie do pokonania.

Pan Leszek Urjasz – kierujący Działem Współpracy i Projektów Społecznych, opowiedział o pozyskiwaniu wolontariuszy, również spośród seniorów, zgodnie z realizowaną zasadą – aktywizować, a nie wyręczać. Warto przytoczyć jedną bardzo wymowną liczbę. W roku ubiegłym w pomoc seniorom było zaangażowanych 220 wolontariuszy. Ta liczba robi wrażenie, zwłaszcza kiedy trzeba zacząć – a tak będzie u nas – od zera.

Dziękujemy pani dyrektor Joanna Dolińska Dobek za miłą gościnę i oprowadzenie po CAM.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

336 Liczba wyświetleń wpisu