Ostatnie w 2017 roku posiedzenie Wolskiej Rady Seniorów

Ostatnie posiedzenie Wolskiej Rady Seniorów w 2017 roku.

Posiedzenie rozpoczęło się od przywitania przez zastępcę burmistrza Dzielnicy Wola, Pana Mariusza Budziszewskiego Pani Barbary Przystańskiej, która została powołana Uchwałą Zarządu Dzielnicy do składu Wolskiej Rady Seniorów. Pani Barbara, która zastąpi zmarłą w tym roku Panią Bożennę Miś, jest społecznym kuratorem sądowym, osobą mającą duże doświadczenie osobiste i zawodowe, na niwie społecznej działa od przeszło 30-stu lat.

Kolejnym punktem obrad było przedstawienie informacji z realizacji konkursu „Miejsce przyjazne Seniorom”, zorganizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy. Na terenie dzielnicy do konkursu zgłoszono 10 obiektów, wszystkie one przeszły pozytywnie weryfikację Wolskiej Rady Seniorów i zostały skierowane do dalszej oceny.

Ważnym punktem obrad było przedstawienie i uchwalenie planu pracy Wolskiej Rady Seniorów na 2018 rok. Kadencja obecnej Rady upływa w lipcu 2018 roku.

W sprawach różnych Rada trzymała informację o zbliżających się imprezach i wydarzeniach na terenie dzielnicy, otwarciu nowego miejsca aktywności lokalnej przy ulicy Jana Olbrachta 9, spotkaniach związanych z udziałem seniorów w pracach nad Budżetem Partycypacyjnym na 2019 rok oraz udziale Wolskiej Rady Seniorów w II Seminarium Warszawskich Rad Seniorów.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

438 Liczba wyświetleń wpisu