II Seminarium Warszawskich Rad Seniorów

Seminarium odbyło się 17 listopada 2017 r w Centrum Kultury przy ul.Podskarbińskiej. Wzięli w nim udzial członkowie 17 warszawskich Rad Seniorów. Naszą Radę reprezentowali: Izabella Ruli, Anna Barańska, Anna Kucharczyk, Mieczysław Ołdziej, Roman Kalupa, Bożena Borys i burmistrz Marian Mahor.

Wystąpienia zaproszonych gości dotyczyły spraw senioralnych i miały na celu uczynienie starości, kolejnym, ale atrakcyjnym, etapem życia. Warszawa przygotowuje wiele niespodzianek, ktore mają , za pomocą elektronicznych urządzeń, wspierac uslugi opiekuńcze dla seniorów. Rozbudowuje się system E-opieki. Będą takie nowinki techniczne, jak przycisk życia, opaska z komunikatorem glosowym, czy komunikator głośno mówiący. Mówil o tym dyrektor Biura Projektów i Pomocy Społecznej, pan Tomasz Pactwa.
Warszawski Program Edukacji kulturalnej dla Seniorów, przedstawiła Anna Michalak-Pawłowska – pełnomocnik Prezydenta m.st.Warszawy. To wiele ciekawych propozycji. Miedzy innymi chóry, teatry, malarstwo. Jest w czym wybierać.
O działaniach Obywatelskiego Parlamentu seniorów, opowiedziała jego przewodnicząca Krystyna Lewkowicz.
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Włodzimierz Paszyński, zwrócił uwage na kapitał społeczny warszawskich seniorów. Swoje wystąpienie o planach ich realizacji na rzecz seniorów, miał poseł na Sejm RP, pan Michał Szczerba, który od lat wspomaga warszawskich i polskich seniorów.
Były dyskusje panelowe na temat zdrowia, edukacji i kultury oraz współpracy Rad Seniorów. Oczywiście nie wszystko działa pięknie. Jest wiele spraw do zrobienia. O tym mówiono podczas tych dyskusji. Komunikacja dotycząca wszystkich seniorów nie jest łatwa. Aktywni seniorzy nie mają z tym problemu. Trudniej dotrzeć do osob, ktore nie wychodzą z domu. Po to umiesciliśmy nasze skrzynki Poczta Seniora.
Bożena Borys

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

434 Liczba wyświetleń wpisu