Bal seniorów w Dzielnicy Ursynów

I Ursynowski Bal Przebierańców dla Seniorów, to strzał w 10. Pokazał że seniorzy są bardzo kreatywni, że chcą i potrafią korzystać z życia.  Bal dla 300 osób został zorganizowany w dniu 2 lutego 2018 r. przez Fundację „Kluboteka Dojrzałego Człowieka” przy wsparciu Ursynowskiej Rady Seniorów oraz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

2 lutego odbył się I Ursynowski Bal Przebierańców dla Seniorów, który został zorganizowany przez Fundację „Kluboteka Dojrzałego Człowieka” przy wsparciu Ursynowskiej Rady Seniorów oraz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.
Bal rozpoczął się pokazem tańca seniorki Krystyny Rudowskiej i młodego tancerza Grzegorza Michrowskiego, mistrzów Polski z 2016r. i wicemistrzów Polski z 2017r. w danej kategorii wiekowej.
W Hali Sportowej UCSiR ,,Hawajska” do tańca na parkiet ruszyło ponad 300 świetnie, pomysłowo przebranych seniorów. Zaczęli studniówkowo od poloneza, potem tango, walc, samba, rumba, lambada. W karnawałowych rytmach wszyscy doskonale się bawili, wypełniając cały parkiet. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. Najciekawsze stroje, te które tworzyli sami seniorzy – jak np. wiosna z firanki ozdobiona kolorowymi kwiatami z bibuły zostały nagrodzone statuetkami oraz haftowanymi zakładkami i serwetkami tworzonymi przez seniorki z Kluboteki. Był również konkurs tańca i medale. Wtedy okazało się, że uczestnikami balu są sami młodzi duchem. Grupa 60 + dla której był organizowany bal wykazała się niebywałą kondycją, ruchem, zapałem oraz werwą. Pięknie przygotowana sala, okrągłe stoły, kolorowe światła w połączeniu ze strojami tworzyły klimat karnawału. Wspaniały DJ – wodzirej świetnie poradził sobie z tak roztańczoną kolorową grupą.
„Kiedy z pomysłem organizacji balu zgłosiła się do mnie przewodnicząca Ursynowskiej Rady Seniorów, uznałem to za ciekawą inicjatywę, której warto dać szanse. Rezultat przerósł jednak moje najśmielsze oczekiwania i mam nadzieję, że ta impreza na stałe zagości w naszym dzielnicowym kalendarzu” – mówi Antoni Pomianowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów, który osobiście zaangażował się w przygotowania do wydarzenia.
Bal oficjalnie otworzył burmistrz Ursynowa Robert Kempa wraz z organizatorkami Magdą Dąbrowska i Ireną Karpowicz. Wśród zaproszonych gości był także wiceburmistrz Rafał Miastowski, przewodnicząca Ursynowskiej Rady Seniorów Irena Wuttke-Miszczak oraz przedstawicielka Ursynowa w Warszawskiej Radzie Seniorów Anna Polarczyk.
Wszystkim WSPANIAŁYM uczestnikom balu dziękujemy za piękne przebrania, za cudowną atmosferę za wspólną zabawę i za to że kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy, chcemy i że jesteśmy pełni zapału i energii do działania. Władzom Dzielnicy Ursynów bardzo dziękujemy za wsparcie.
ORGANIZATORZY

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

508 Liczba wyświetleń wpisu