ZGŁOŚ MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM DO KONKURSU

Do 30 września trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „ Miejsce Przyjazne Seniorom ”. Organizatorem konkursu są Warszawska Rada Seniorów, przy współpracy, dzielnicowych rad seniorów  oraz Miasto Stołeczne Warszawa.  Celem konkursu jest wyróżnienie  i promowanie podmiotów na terenie Warszawy , które w swojej działalności posiadają atrakcyjną i dostępną ofertę dla seniorów. Mogą to byś usługi, propozycje kulturalne, turystyczne, zniżki itp. W konkursie nie mogą uczestniczyć  podmioty, które statutowo zostały powołane do takiej działalności. W konkursie mogą być też wyróżnione osoby indywidualne, które wykazują się szczególną działalnością na rzecz osób starszych.

Certyfikat  „ Miejsce Przyjazne Seniorom ”  stanowi  zachętę i inspirację dla tych, którzy zdają sobie sprawę z ograniczeń, w tym finansowych, jakie są udziałem starszego, coraz bardziej licznego pokolenia. Warto przypomnieć, że ponad jedna trzecia mieszkańców naszej dzielnicy, to osoby starsze. Dlatego Rada Seniorów Dzielnicy Śródmieście gorąco zachęca  do składania wniosków, w których opisane zostaną działania specjalnie  skierowane do  seniorów. Na pewno w naszej dzielnicy jest wiele takich  inicjatyw, które warto upublicznić i promować. W okresie, trwającej wciąż pandemii koronawirusa, wiele instytucji, organizacji i wolontariuszy okazuje troskę i solidarność starszym, najbardziej narażonym na zachorowanie.. Organizują pomoc w codziennych sprawach, zakupach, zaopatrzeniu w posiłki, środki ochrony itp. Pamiętajmy, seniorzy to grupa cyfrowo wykluczona. Większość nie ma szans na załatwienie swoich spraw przez internet i w dużej mierze jest zależna   od innych.  Rozejrzyjmy się i zastanówmy, kto zasługuje na wyróżnienie certyfikatem „ Miejsce Przyjazne Seniorom ”. Wniosek w konkursie można zgłosić samodzielnie, mogą to też zrobić inni, którzy takie obywatelskie postawy widzą.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin  i  wniosek  znajduje się na stronie Urzędu Miasta st. Warszawy  na stronie www.senioralna.um.warszawa.pl  oraz przez kontakt z osobami koordynującymi mborys@um.warszawa.pl  i aplonska@um.warszawa.pl  Wnioski można składać do 30 września 2021 roku w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy, ul. Kruczkowskiego 2, kod pocztowy:  00 – 412,  telefon: 22 443 02 68.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

635 Liczba wyświetleń wpisu