Wnuki, babcie i dziadkowie, II edycja wawerskiego konkursu

We wtorek 23 kwietnia w Kinokawiarni Stacja Falenica odbyła się uroczystość zakończenia konkursu dla uczniów szkół wawerskich “Zapytaj babcię, zapytaj dziadka 2019” połączona z projekcją filmu Mirai. Na uroczystość przybyli zaproszeni laureaci konkursu z osobami towarzyszącymi – babciami, dziadkami, rodzicami lub rodzeństwem.

Urząd Dzielnicy reprezentował Wiceburmistrz Jacek Wiśnicki.

Już po raz drugi Wawerska Rada Seniorów zorganizowała konkurs „Zapytaj babcię, zapytaj dziadka”. Skierowany do uczniów szkół w Wawrze. Jednym z celów konkursów jest zbliżanie pokoleń, stwarzanie możliwości rozmowy wnuków i wnuczek z babciami i dziadkami, lepsze poznawanie się.

W tegorocznym konkursie zamierzaliśmy doprowadzić do tego, żeby wnuczki i wnukowie zainteresowali się przeszłością swoich dziadków i cieszymy się, że nam się to udało.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania na podstawie wywiadu przeprowadzonego z babcią lub dziadkiem na jeden z dwóch tematów:

„Ważne wydarzenie w moim życiu” lub „Wspomnienie z lat szkolnych”.

W regulaminowym terminie nadeszło 128 prac z 11 szkół podstawowych i z jednego liceum ogólnokształcącego. Prawie wszystkie prace okazały się bardzo ciekawe.

Liczba i poziom prac sprawiły, że zadanie członków jury nie było łatwe.

Prace oceniano w trzech kategoriach wieku/klas (2 i 3; 4 i 5; 6-) i w dwóch etapach. W pierwszym etapie członkowie Rady Seniorów wybrali najlepsze wg nich prace, które w drugim etapie zostały przekazane do oceny członkom jury (5 osób).

Wybór prac do nagrody był bardzo trudny. Dlatego oprócz nagrodzenia czterech prac nagrodami zdecydowaliśmy się na wyróżnienie jeszcze 39 uczestników konkursu. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zostali zaproszeni do Kinokawiarni Stacja Falenica na uroczystość połączoną z seansem filmowym. Cieszymy się, że mogli przyjść w towarzystwie rodziny, która w wielu wypadkach pomogła im w przygotowaniu opowiadania na konkurs.

Poza trzema nagrodami regulaminowym i jedną nagrodą specjalną, przyznanymi przez jury główne, indywidualną nagrodę przyznała członkini Rady Seniorów, pani Alicja Jurczyk.

Nagrody główne w postaci kart prezentowych do EMPiK-u o wartości 100 zł otrzymali:
Nagrodę w I kategorii wiekowej (klasy II i III) otrzymała Karolina Radomska z klasy III, SP 140 za pracę „Dziadek i dziki”.

Nagrodę w II kategorii wiekowej (klasy IV i V) otrzymała Maja Pokój z klasy V, SP 124 za pracę pt. „Babcia w krainie czarów”.
Nagrodę w III kategorii wiekowej (klasy VI i VII, VIII i LO) otrzymała Aleksandra Czachorowska z klasy VI, SP 140 za pracę „Jak babcia Franciszka jechała na egzamin do Gdańska”.
Nagrodę specjalną jurorki pani Justyny Ścibor – pióro wieczne – otrzymał Ignacy Pusz-Gajos z klasy V, SP 140, za pracę pt. „Esterka”.
Nagrodę indywidualną, od P. Alicji Jurczyk z Rady Seniorów – akwarelę „Magnolie”, otrzymał Maciej Czachorowski z klasy V SP 140, za pracę „Najważniejszy dzień”.
Wyróżnienia otrzymali uczniowie 9 szkół:
SP 140 – 15;
SP 204 – 5;
SP 218 – 4;
SP 124 – 3;
SP 86 – 4;
SP 195 – 3;
SP 109 – 2;
SP 216 – 2;
SP 128 – 1.


Dla docenienia pracy wszystkich uczestników, ich babć i dziadków oraz rodziców, Rada Seniorów, przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy, planuje wydanie wszystkich zgłoszonych prac w formie książkowej.

Dziękujemy Urzędowi DzielnicyWarszawa Wawer za wsparcie finansowe konkursu.

Przewodnicząca Rady Seniorów Dzielnicy Wawer Urszula Stanowska

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

599 Liczba wyświetleń wpisu