Wizyta seniorów z Bemowa w Ratuszu.

W dniu 8 grudnia przedstawiciele reprezentacji Bemowskich Seniorów spotkali się w Ratuszu z Panią Prezydent Renatą Kaznowską, aby podziękować za wsparcie i podejmowanie działań na rzecz rozwoju aktywności fizycznej wśród najstarszych mieszkańców stolicy. Budowanie świadomości jak ważna jest aktywność ruchowa w codziennym życiu seniora, to najlepsza recepta na zachowanie zdrowia i sprawności. Dziękowaliśmy Pani Prezydent za powrót Warszawskiej Olimpiady Seniorów, która po przerwie pandemicznej, zawitała do stolicy. To największe sportowe święto, będące okazją do sportowej rywalizacji, ale także wymiany doświadczeń i spotkań  licznej grupy przedstawicieli społeczności seniorów. Pani Prezydent pytała o nasze sukcesy i osiągnięcia w mijającym roku i plany na rok kolejny. Podkreśliła, że drużyna seniorów z Bemowa  wygrywając po raz czwarty Warszawską Olimpiadę Seniorów, zdobywając pięciokrotnie mistrzostwo Mazowsza i wicemistrzostwo na Międzynarodowej Olimpiadzie Seniorów w Łazach stała się wizytówką nie tylko naszej Dzielnicy, ale także całej Warszawy. Podkreślaliśmy, że medale i puchary są bardzo istotne dla seniorów z  Bemowa, bo jest to rywalizacja sportowa, ale najważniejsza jest integracja środowiska i poczucie przynależności do jednej, wielkiej rodziny.

W spotkaniu, które upłynęło w ciepłej, świątecznej atmosferze uczestniczyli także Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Janusz Samel, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Piotr Kobierski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bemowo Katarzyna Niedźwiecka.

Gratulując nam  sukcesów i pogody ducha, Pani Prezydent stwierdziła, że aktywność  fizyczna, bez względu na wiek, to najlepsza inwestycja w zdrowie seniorów, polepszenie jakości życia oraz promocji aktywnego spędzania czasu wolnego. Wręczając nam sportowe upominki życzyła dużo zdrowia i pasma sukcesów w kolejnych latach.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

39 Liczba wyświetleń wpisu