WIZYTA SENIORÓW W SEJMIE

Na zaproszenie posłanki Aleksandry Gajewskiej w dniu 17 maja 2023r, wspólnie z seniorami Białołęki, gościliśmy w gmachu parlamentu.

Na początku, po rozległym gmachu, oprowadzała nas i opowiadała o kuchni sejmowej pani przewodniczka. Gdy byliśmy już na galerii, w sali plenarnej, dołączyła do nas pani posłanka  oraz wiceszefowa biura Klubu Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy pani Magdalena Roguska.

Wtedy, oprócz zrobienia pamiątkowych zdjęć, dowiedzieliśmy się o trudnej pracy posłów opozycji, gdy do zaprezentowania swojego stanowiska bądź opinii klubu ma się od 30 do 60 sekund. O łączeniu roli matki i żony w sytuacji, gdy obrady trwają po kilkanaście godzin, również w nocy. O zmęczeniu w trakcie nocnego obradowania i głosowań. Potrzebie szybkiego reagowania , wobec zmieniających się nagle terminów obrad plenarnych, głosowań czy spotkań komisji sejmowych.

Zupełnie inny obraz pracy posłanek i posłów widzimy podczas telewizyjnych transmisji obrad sejmowych. Wszystko wydaje nam się proste, łatwe. Niekiedy złościmy się widząc pustą salę, nie zdając sobie sprawy, że często w tym samym czasie odbywają się komisje sejmowe, parlamentarzyści chorują, bądź przebywają na delegacjach.

Warto było zobaczyć pracę Sejmu „od kuchni”. Mamy obietnicę zaproszeń dla kolejnych grup seniorów z Białołęki.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

207 Liczba wyświetleń wpisu