WIEŚCI WRS – styczeń-luty 2023

Za nami: 

 • 4 grudnia na terenie Dzielnicy Wesoła odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Mamy z Wesołej, 
 • na którym rada seniorów miała swoje stoisko, gdzie rozdawała też #POKOLENIA. Celem imprezy było pozyskanie środków na paczki świąteczne dla ubogich seniorów. Sprzedawano rękodzieła: obrazy, robótki ręczne, ozdoby i stroiki świąteczne (pochodziły z darów od innych seniorów). 
 • 6 grudnia w CAM „Nowolipie” odbyło się kolejne spotkanie redakcyjne miesięcznika #POKOLENIA. 
 • 8 i 9 grudnia miał miejsce Kongres Ogólnopolskiego Porozumienia
  o Współpracy Rad Seniorów w Krakowie. W kongresie, jako przedstawiciel warszawskich rad seniorów, udział wzięła Małgorzata Żuber-Zielicz. 
 • 8 grudnia Urząd Pracy m.st. Warszawy zorganizował seminarium podsumowujące pilotażowy projekt Dobry pracownik nie ma wieku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Seminarium odbyło się na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej części, zatytułowanej Wszystkim się to opłaci, zaprezentowano podsumowanie działań promujących zatrudnianie osób starszych. Seminarium było również okazją do zapoznania się z doświadczeniami przedsiębiorców i emerytów, którzy postanowili wziąć udział w projekcie i wspólnie udowodnić, że „dobry pracownik nie ma wieku”. Prezentację wyników poprzedził panel ekspertów pt. Przyszłość seniorów na rynku pracy w Polsce. WRS reprezentowali Krystyna Śmigielska i Janusz Kostynowicz. 
 • 9 grudnia Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Centrum Komunikacji Społecz- nej Urzędu m.st. Warszawy zaprosiło nas do wspólnego świętowania Dnia Koordyna- tora Wolontariatu. Rozmawiali- śmy o tym, co ważne i aktualne w wolontariacie, szczególnie podkreślając pracę koordynatorów, ich duży wkład w rozwój placówek, na rzecz których działają ochotnicy, w promocję wartości, jakie niesie idea wolontariatu, oraz wskazanie dobrych praktyk w zakresie zarządzania wolontariuszami. Była to też okazja, by podzięko- wać koordynatorom i nagrodzić ich osiągnięcia. Takie spotkania odbyły się także w Centrum Społecznym Paca 40 i wielu innych dzielnicach, gdzie setki ciepłych słów popłynęły również do wolontariuszy z rad seniorów. 
 • 12 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie rady seniorów na Bemowie, z udziałem przedstawicieli prezydium Warszawskiej Rady Seniorów, które zapoczątkowało okres przekazywania serdeczności świąteczno-noworocznych. 
 • 13 grudnia braliśmy udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Świadomy
  senior – bezpieczny senior, zorganizowanym przez Polski Związek Emerytów i Rencistów, warszawskie rady seniorów i Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Tym razem pojechaliśmy do Cegłowa, gdzie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie przeciwpożarowym i gościliśmy przedświątecznie u tamtejszych seniorów. 
 • 14 grudnia rozpoczęliśmy Bank srebrnej gospodarki – punkt wiedzy, czyli cykliczne spotkania senioralne online (gościem była Emilia Lewicka-Kalka, autorka pierwszego doktoratu o radach seniorów). Zapraszamy w każdą środę, w godz. 18.00-20.00. Dostęp: przez stronę WRS na FB.
 • 15 grudnia w spokojnej atmosferze członkowie Warszawskiej Rady
  Seniorów i przedstawiciele rad dzielnicowych złożyli sobie życzenia i rozmawiali o mijającym roku, planując prace na przyszły.
  Kończymy VI tom naszego wydawnictwa – podsumowanie seminarium – i planowanie pracy WRS na 2023 r., przez cały styczeń będą pracować stałe zespoły tematyczne WRS. 
forum seniorów
M. Żuber-Zielicz


TEKST: MAŁGORZATA ŻUBER-ZIELICZ
Przewodnicząca WRS 2023

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

302 Liczba wyświetleń wpisu