1/2. Wieści WRS: Styczeń/Luty 2021

Informacje z Warszawskiej Rady Seniorów

  1. Rozpoczęliśmy kolejny rok działalności Warszawskiej Rady Seniorów.
  2. W styczniu prezydium Warszawskiej Rady Seniorów spotkało się na dwóch posiedzeniach (podsumowanie pracy za 2020 rok i przygotowanie priorytetów na 2021)
  3. W nowej formule odbyło się posiedzenie Warszawskiej Rady Seniorów (od 27.01 do 3.02) zwieńczone dyskusją na ZOOM (obecnych 27 osób czyli prawie 100%). Ta frekwencja to  nasz wielki powód do dumy – wzrost naszych kompetencji i umiejętności  cyfrowych.
  4. Na posiedzeniu gościliśmy Pana Tomasza Pactwę Dyrektora BPiPS oraz Panią Małgorzatę Borys Dziedzic – Kierownik Zespołu Realizacji Polityki Senioralnej BPiPS, którzy przedstawili nam informację o formach i zasadach współpracy    merytorycznej, organizacyjnej i administracyjnej w roku 2021 z Warszawska Radą Seniorów.
  5. Pracujemy nadal zdalnie. Aktualnie nad priorytetami oraz zadaniami na 2021 rok i niezbędnymi propozycjami zmian w uchwale Rady Miasta z 2014 roku  powołującej Warszawską Radę Seniorów  
  6. Aktualny skład rady  jest umieszczony na naszej stronie internetowej, którą polecamy Państwu jako źródło informacji oraz kontaktu z nami. Zależy nam na jak najlepszej jakości naszej strony , więc wszelkie uwagi i pomysły chętnie przyjmiemy aby ją doskonalić.
  7. Polecamy Państwa uwadze i zainteresowaniu dystrybucję miesięcznika POKOLENIA .Dzielnice odbierają egzemplarze z  CAM a potem zgodnie ze specyfiką dzielnicy kolportowane są one do miejsc gdzie seniorzy mogą je odebrać i przeczytać( biblioteki, przychodnie,  kluby seniora itd)
  8. Bardzo prosimy Rady Seniorów o aktywność i zainteresowanie jak ta dystrybucja wygląda w Waszych dzielnicach oraz o sygnalizowanie uwag do  CAM lub WRS.
  9. Przygotowujemy informację o ciekawych inicjatywach i wydarzeniach w Waszych dzielnicach w czasie pandemii.Bardzo spodobał się nam zrealizowany konkurs na Bemowie. Czekamy na informacje od Przewodniczących Rady Dzielnicowej o innych ciekawych inicjatywach.
  10. Dyżur telefoniczny Przewodniczącego  WRS w każdy wtorek od godziny  10.00 do 12.00 (telefon 509830267).

Rekomendujemy: Prośba o udział w ankiecie

Zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w zebraniu informacji do pracy magisterskiej studentka. Zachęcamy do udziału w ankiecie – tekst prośby/listu polecający Marszałka Senatu w dokumentacji WRS).

Szanowni Państwo,
nazywam się Zuzanna Wojtczak, jestem obecnie studentką Wydziału Ekonomicznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Kierunek: Turystyka i Rekreacja), do czasu pandemii sprawowałam funkcję przewodnika parlamentarnego z ramienia Kancelarii Senatu RP.
W ramach pracy magisterskiej prowadzę badania na temat stopnia zainteresowania, walorów edukacyjnych i możliwości ewentualnego ulepszenia oferty turystycznej w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z powyższym będę bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety przez osoby uczestniczące w poprzednich latach w odwiedzinach parlamentu. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmie maksymalnie 10 minut. Link do ankiety można znaleźć poniżej: Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie i przekazanie ankiety grupie docelowej.
Z wyrazami szacunku,
Zuzanna Wojtczak

https://forms.gle/NvkytKaj9yCNGbZNA


Zaproszenie na warsztaty online

Zapraszamy  Państwa na nasze spotkanie pt. Manipulacja czy motywacja – świadomość narzędzi manipulacyjnych jako metoda obrony przed nią. Odbędzie się ono w dniu 22.02.2021 o godzinie 10:00 (webinar potrwa ok. 3,5 h). Będziemy rozmawiać o manipulacji, perswazji czy o motywacji i o tym jaki wpływ mają na nasze życie. Nasz plan wygląda następująco
1. Różnice między manipulacją, perswazją i motywacją
2. Historia reklamy, historią manipulacji?
3. Podatność na codzienną manipulację – autotest znajomości metod wywierania wpływu
4. Metody manipulacji w życiu codziennym (rodzina, bliscy, media, zakupy)
5. Czy Seniorzy są bardziej podatni na manipulacje? Fakty, mity i stereotypy.

Joanna Żyła – Fundacja Mapa Pasji

Aby uczestniczyć w naszym spotkaniu, bardzo proszę o wypełnienie formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMXovB48ktySWD3UgSLiZfcHWbx8KHjCOgbGMmdwnAf2lZJA/viewform


“Nowa sytuacja – nowa relacja. Networking dla koordynatorów wolontariatu”.

Przy porannej kawie będziemy szukać możliwości dzielenia się i współpracy między nami oraz naszymi organizacjami.

Łączy nas wiele – i jako koordynatorów zespołów wolontariuszy, i jako reprezentantów organizacji działających na rzecz społeczeństwa. Często borykamy się z tymi samymi trudnościami i mamy podobne wątpliwości – dzięki sieciowaniu możemy znaleźć osoby w zbieżnej sytuacji, z którymi razem będziemy rozwiązywać nasze problemy.

Innym rezultatem uczestnictwa w spotkaniu networkingowym może być zawiązanie się grupy typu mastermind, która wspólnie będzie pracować nad nowymi rozwiązaniami, również tymi związanymi z „nową sytuacją”, w której być może zostaniemy jeszcze długie miesiące.
Obszarów dzielenia się zasobami, wiedzą i współpracy w działaniach jest bez liku!

Nasz poranek networkingowy ma dać Wam przestrzeń do eksplorowania właśnie takich możliwości współpracy i tworzenia efektu synergii. W tym celu zaproponujemy kilka metod, ale treścią wypełnicie je Wy!

Spotkanie odbędzie się we wtorek 16 lutego w godz. 10:00-12:30 on-line przy pomocy aplikacji ZOOM, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat, a poprowadzi je Małgorzata Tur, od ponad dwóch dekad związana z trzecim sektorem.

Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia. ZAPISY prowadzimy poprzez  FORMULARZ REJESTRACYJNY

Elżbieta Baranowska-Pytko – Koordynator Projektu
Stowarzyszenie CENTRUM WOLONTARIATU
http://www.wolontariat.waw.pl


Zaproszenie na warsztaty online

Centrum Unijnych Projektów Transportowych bierze udział w realizacji pilotażowego projektu Komisji Europejskiej dotyczącego zwiększenia zaangażowania obywateli w realizację polityki spójności wspieranego przez ekspertów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
Świadomość obywateli i zrozumienie ich potrzeb są kluczowymi czynnikami w procesie współdecydowania. Są to elementy również istotne przy identyfikacji i realizacji projektów transportowych. Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety partycypacyjnej na temat udziału społeczeństwa w projektowaniu i realizacji działań transportowych współfinansowanych ze środków Polityki Spójności.
Ponieważ zależy nam na tym, by poznać opinię jak największej liczby osób będziemy również wdzięczni za o udostępnienie naszej ankiety w Państwa kanałach społecznościowych.
 Wyniki ankiety będą bazą do dalszych zaplanowanych działań i produktów w projekcie, służących wypracowaniu metod udziału społeczeństwa w projektach finansowanych w ramach Polityki Spójności. https://ankieta.cupt.gov.pl/index.php/533721?lang=pl


Informacje z programu Erasmus + Projekt „Dziedzictwo w ruchu”

W dzisiejszych czasach, gdy ze względu na dystans społeczny nie możemy spotkać się i współpracować twarzą w twarz,  dajemy Państwu możliwość zapoznania się z działaniami podejmowanymi w ramach projektu Erasmus + „Dziedzictwo w ruchu” w nowym newsletterze. 
Członkowie organizacji z krajów partnerskich projektu, wspierani przez ekspertów, przygotowali różne szlaki dziedzictwa, które zostały opublikowane na stronie internetowej projektu w celu ułatwienia dostępu do wyników badań: https://www.heimheritage.eu/pl
Projekt „Dziedzictwo w ruchu – innowacyjne metody edukacji dorosłych w zakresie dziedzictwa kulturowego i aktywnego starzenia się” ma na celu promowanie wiedzy o dziedzictwie na poziomie lokalnym i europejskim w celu promowania wartości nieodłącznie związanych z dziedzictwem kulturowym – co czyni z niej fundamentalny częścią rozwoju społeczeństwa europejskiego.
Już wkrótce ukaże się bezpłatny poradnik dla trenerów i organizacji osób dorosłych. Zapraszamy na stronę projektu.

Więcej informacji i wszystkie biuletyny można znaleźć tutaj: 
https://www.heimheritage.eu/sites/default/files/2021-02/HeiM-Newsletter-NW5-PL.pdf

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus + „Heritage in motion”.
https://www.heimheritage.eu
Zaprasza
Małgorzata Stanowska
Koordynator Projektu HeiM


Rehabilitacja z kołem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Serdecznie zapraszamy na serię darmowych webinariów – wirtualnych zajęć prowadzonych na żywo przez platformę Positive AAL wspólnie z Kołem Ortopedii i Rehabilitacji WUM o tematyce zdrowia fizycznego wśród seniorów. Zakres tematów dotyczy m.in. aktywności fizycznej w czasie pandemii, zdrowia kończyn dolnych, górnych i kręgosłupa.
Zaplanowanych jest 7 spotkań w czwartki o 19:00 od 18 lutego 2020 roku, raz w tygodniu. 
W celu dołączenia do zajęć należy w dniu zajęć zarejestrować się na stronie positive.maggiolicloud.it, następnie zalogować się, kliknąć w zakładkę “Webinaria” i dołączyć do zajęć.
Dokładny opis i harmonogram znajdą Państwo w załącznikach.

W razie pytań proszę się z nami skontaktować:
email: michal@positive-aal.com, tel: 504 699 600.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

649 Liczba wyświetleń wpisu