Wieści WRS – październik 2023

Szanowni Państwo,
Rok szkolny rozpędził  się już na dobre – 14 października Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji przekazujemy byłym i aktualnym pedagogom oraz pracownikom szkół wyrazy uznania i wiele serdeczności.

 Wrzesień obfitował  w wydarzenia senioralne. To był piękny czas spotkań w całej Warszawie, za co wielkie podziękowania władzom Miasta, dzielnic i seniorom.  

Dzień  29 września był dla nas bardzo ważny – odbyła się  pierwsza uroczysta sesja  Warszawskiej Rady Seniorów i Rad Dzielnicowych  zapoczątkowaliśmy dobrą tradycję rozmowy z władzami Warszawy o naszych sprawach.

Przed nami ważny obywatelski obowiązek – 15 października wybory do parlamentu. To ważne aby korzystać ze swoich prawa, decydować o naszej wspólnej przyszłości tym razem przy urnach wyborczych.

Wkrótce spotkamy się z organizacjami pozarządowymi na II Forum Środowisk Senioralnych – 20 października.

PRZED NAMI   

  • Zgodnie z  zaistniałą sytuacją prawną obecna kadencja  WRS kończy kadencję 11.10.br. Mamy nadzieję, że niezwłocznie po tej dacie WRS zostanie powołana w nowym składzie i każda Dzielnicowa Rada Seniorów  na nowo wybierze i skieruj do nas  swojego przedstawiciela . W sprawie różnorodnych opinii prawnych, związanych ze zmianą przepisów, WRS wystosowaliśmy pismo do Biura Prawnego Urzędu m.st. Warszawy. 
  • 11 października spotkamy się na posiedzeniu Warszawskiej Rady Seniorów „ Koniec  kadencji WRS „, aby podziękować wszystkim, którzy sprawom seniorów oddawali czas i serca i przekazać rekomendacje następnej Warszawskie Radzie Seniorów  w trosce o dobrą kontynuację podjętych działań na rzecz warszawskich seniorów.
  • Trwa  9 edycja konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” – edycja 2023.  Czekamy dobre wnioski   do zgłaszania miejsc, które są przyjazne seniorom oraz posiadają specjalną ofertę adresowaną do osób starszych. Wspólnie zadbajmy o jakość wniosków. Szczegóły na stronie: wsparcie.um.warszawa.pl
  • 20 października zapraszamy na II Forum Środowisk Senioralnych. Zapraszamy do zapisów online  poprze formularz zgłoszeniowy na stronie  wrs.waw.pl lub mailowo korzystając z adresu rada@wrs.waw.pl

ZA NAMI

  • 31 sierpnia b.r. na sesji Rady Miasta  została przyjęta uchwała w sprawie zmiany statutu WRS.
  • 30 sierpnia br. odbyło  się siódme posiedzenie Warszawskiej Rady Seniorów.
  • 29.09.br. odbyła  się Uroczysta Sesja WRS w Sali Skłodowskiej, a wystawa posterów i catering w Sali Kruczkowskiego – IV piętro PKiN.

Podczas sesji Przewodnicząca Rady Miasta Pani Dorota Malinowska-Grupińska  wręczenia odznaczenia  “Zasłużony dla Warszawy” a Przewodnicząca Warszawskiej Rady SEniorów odznakę  “Przyjaciel Warszawskiej Rady Seniorów”.  

Warszawskie Dni Seniora rozpoczeły się 22.09.2023 Olimpiadą Seniorów (relacja w listopadowym numerze) a  30.09.br. bardzo licznie uczestniczyliśmy w  Korowodzie Seniorów, który wyruszy o godz. 12 z Placu Bankowego, przeszedł  ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską do Parku Świętokrzyskiego gdzie przez wiele godzin trwał Jarmark Kreatywności. Na naszym stoisku  prezentowaliśmy rady seniorów i ich pracę. Tegoroczną grafikę Warszawskich Dni Seniora zaprojektowała Pani Irena Wuttke-Miszczak przewodnicząca Ursynowskiej Rady Seniorów.

Relacja na naszej stronie internetowej internetowej – zapraszamy i na fb

21 września 2023 roku odpowiadaliśmy wspólnie na pytanie „Czy robotyzacja i automatyzacja zmienią rynek usług opiekuńczych?   Jak technologie pomagają w opiece nad seniorami? Wzięliśmy licznie udział w konferencji :

“Technologie w opiece nad seniorami”

 Warszawska Rada Seniorów pełni rolę społecznego rzecznika spraw seniorów, poprzez prowadzenie cotygodniowych dyżurów telefonicznych – 509830267  lub spotykamy się stacjonarnie, po wcześniejszym umówieniu się, w pokoju 707 – PKiN (wtorki 10.00-12.00) Zapraszamy

Warszawa jest fajna!

 Polecamy Wam spacery „Fajna Warszawa”, podczas których możecie odkrywać nieoczywiste miejsca w stolicy: sztukę i miejsca kultury, urokliwe przestrzenie parkowe, różnorodność wiślanych brzegów, architekturę, miejsca do uprawiania sportów miejskich.

“Fajna Warszawa” to 12 map z trasami spacerowymi – i dla mieszkańców i dla osób goszczących w naszym mieście. Masz znajomych w Warszawie, którzy przyjechali z innych stron Polski, Europy, świata? Weź ich na spacery po stolicy pastedGraphic.png

Przygotowane mapy zapraszają naszych  sąsiadów i sąsiadki, do uczestnictwa w życiu miasta, szukania ulubionych miejsc, budowania relacji z miastem i z ludźmi, wartościowego spędzania czasu wolnego. 

pastedGraphic_1.pngOpisy tras i miejsc są w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

pastedGraphic_1.pngFajną Warszawę znajdziecie tutaj https://fajnawarszawa.online 

M. Żuber-Zielicz


TEKST: MAŁGORZATA ŻUBER-ZIELICZ
Przewodnicząca WRS 2023

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

370 Liczba wyświetleń wpisu