Tematyka senioralna na spotkaniu Prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Ursynowa

W piątek 27 lutego 2020 Prezydent Rafał Trzaskowski gościł na Ursynowie. W godzinach popołudniowych spotkał się z mieszkańcami Ursynowa, wśród których nie zabrakło seniorów, a nawet można powiedzieć, że seniorzy stanowili zdecydowanie najliczniejszą grupę mieszkańców na tym spotkaniu . Dlaczego? Po pierwsze – ursynowscy seniorzy są aktywną grupą, żywotnie zainteresowaną sprawami Ursynowa i Warszawy, po drugie – ursynowska Rada Seniorów, kluby seniorów i organizacje skupiające seniorów zadbały o wysłanie na to spotkanie swoich przedstawicieli, po trzecie – można się było domyślać, że spotkanie zdominuje tematyka segregacji śmieci i sposób naliczeń opłat za wywóz śmieci, bowiem seniorzy są szczególnie zaniepokojeni przyjętymi regulacjami ustawowymi i grożącymi w ich efekcie zwiększonymi wielokrotnie opłatami za wywóz śmieci. Przewodnicząca Rady Seniorów zapowiedziała na tym spotkaniu przekazanie Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu Stanowiska Rady Seniorów Dzielnicy Ursynów w tej sprawie (stanowisko Rady w załączeniu) , co jak się wydaje, Prezydent przyjął z dużym zrozumieniem, wyjaśniając jednocześnie mieszkańcom z czego wynikają budzące niepokój opłaty i informując o podjętych próbach „złagodzenia” sytuacji.
Na spotkaniu poruszono również wiele innych tematów, które są ważne dla wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dla seniorów – między innymi: transport publiczny, komunikacja, bezpieczeństwo na drogach, tworzenie terenów zielonych (zwłaszcza budowa Parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy ), ochrona środowiska (tutaj mieszkańcy Ursynowa „dopominali się” zwłaszcza o podjęcie wszelkich działań w celu budowy filtrów na wyrzutniach spalin POW).
Można powiedzieć, że spotkanie z Prezydentem przebiegało w przyjaznej atmosferze i tylko dwie wypowiedzi zgromadzonych (na szczęście nie dotyczące tematyki senioralnej) zaowocowały wyraźnymi oznakami niechęci z sali.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

561 Liczba wyświetleń wpisu