ŚWIAT Młodych DUCHEM

Przed nami okres wakacji i spokojniejszy czas. Więcej czasu poświęcimy na letni wypoczynek, a część z nas na spotkania i opiekę nad wnuczkami i wnukami.

Ale jest to też okres, który sprzyja spotkaniom i refleksji.

Być może wielu z nas było wiernymi czytelnikami „ŚWIATA MŁODYCH”, który proponował ciekawe i rozwijające zadania na wakacyjne tygodnie gromadom podwórkowych dzieci i świetnie umiał zainspirować do przeżywania przygody i odkrywania świata.

Wiedzeni tą myślą, proponujemy na nadchodzące lato Warszawskim Seniorom „ŚWIAT MŁODYCH DUCHEM”, inspirację do powstawania klubów odkrywców i poszukiwaczy oraz stawiania sobie zadań na każdy tydzień…

Klub Odkrywców i Poszukiwaczy pod patronatem przewodniczącej Małgorzaty Żuber-Zielicz

Zadanie 1 „ .Ciepłe miejsca”

Czas realizacji do 15 września

  • Ściągnij z naszej strony internetowej kartę zadania (jest też w załączniku)
  • Namów kilku znajomych do wspólnych spacerów i poznawania dzielnicy
  • Rób zdjęcia lub nakręć filmiki
  • Odszukaj na terenie dzielnicy miejsca, gdzie seniorzy chętnie spędzają czas (spacerują, ćwiczą, piją kawę, grają w szachy)
  • Przeprowadź z nimi króciutką ankietę – mini wywiad (patrz karta zadania)

Zadanie 2. Szukamy „ dziury w całym”

Czas realizacji do 15 września

  • Wybierzcie się na spacer i poszukajcie w przestrzeni rzeczy, które chcielibyście zmienić, poprawić lub udoskonalić.
  • Zaznaczcie je na mapie i lub opiszcie krótko miejsce i proponowaną zmianę oraz dlaczego chcielibyście, aby to zostało zrealizowane (np. przydałyby się dodatkowe drzewa….; trzeba naprawić naszą siłownię i uzupełnić o….)
  • Przekażcie wasze obserwacje Burmistrzowi a nam przyślijcie do wiadomości.

Wszystkie wasze zadania opublikujemy w naszej publikacji „Warszawa Szkiełkiem i Okiem mieszkańców”, która mamy nadzieję ukaże się pod koniec września a jeśli uda się pozyskać środki finansowe, to przygotujemy niespodzianki dla najaktywniejszych zespołów.

Zespoły mogą być międzypokoleniowe – kilku, mogą być rodzinne.

Miłej wakacyjnej zabawy- miłego odkrywania i poszukiwań. Szukajcie następnych zadań na naszej stronie internetowej w zakładce ” Świat Młodych Duchem” lub w mailu, gdy do nas napiszesz (mail, sms, list -skrzynka na listy w CAM).

Zadanie 3 „Zostań ankieterem”

Czas realizacji do 15 września

 Proponujemy wyruszyć w teren i porozmawiać z mieszkańcami spotkanymi na trasie waszej wędrówki. Przygotujcie sobie podkładkę, ankietę z pytaniami lub komórkę (jest w niej dyktafon do nagrania) 

„Dzień dobry jestem przedstawicielem Rady Seniorów w Dzielnicy… . Tu, kilka zdań o pracy rady. Czy mogę zachęcić Panią/Pan do krótkiej rozmowy o naszych senioralnych sprawach?” Co Pani/Pana zdaniem jest ważne dla dobrostanu seniorów?

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

368 Liczba wyświetleń wpisu