Spotkanie z nowym Prezydentem Warszawy

22 listopada został zaprzysiężony nowy Prezydent Warszawy Pan Rafał TRZASKOWSKI. W pierwszym dniu swojego urzędowania, znalazł czas, by spotkać się z przedstawicielami środowisk senioralnych.Spotkanie odbyło się 23 listopada w Pałacu Ślubów na Placu Zamkowym. Sala, wypełniona po brzegi, przez przedstawicieli róznych organizacji senioralnych, goraco przyjęła nowego Prezydenta. Prezydentowi towarzyszyli Poseł Michał Szczerba, Dyrektor Tomasz Pactwa wraz z pracownikami Biura Projektow i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Warszawy oraz przewodniczący Warszawskiej Rady Seniorów pan Marek Bryłowski. Moderatorem spotkania byla Pani Krystyna Lewkowicz prezes UTW, która z wielką swadą poprowadzila spotkanie.Prezydent obiecał zrealizować wszystkie przedwyborcze obietnice dotyczące seniorów.

Seniorzy stanowią ogromną część polskiego społeczeństwa. Jest nas już 9 mln. Podkreślano, że w seniorach tkwi tez wielki potencjał, potrafią być aktywni i mogą jeszcze wielu rzeczy dokonać. Pani Lewkowicz przedstawiła nowemu Prezydentowi szereg uprzednio przygotowanych, postulatów. Na pierwszym miejscu postawiono konieczność utworzenia w Warszawie Centrum Geriatrii, potem potrzebę pomocy chorym i ich rodzinom, na choroby otępienne, szczegolnie Alzheimera. Postulowano o uwolnienie tzw”niewolników IV piętra”, czyli osób, które z racji pogarszającego się stanu zdrowia, nie mogą opuścić swoich mieszkań, bo w wielu warszawskich domach, nie ma wind.Wystąpiono o wsparcie finansowe UTW na kolejne trzy lata, czyli 2019-2022.W Warszawie ilość Uniwersytetów Trzeciego Wieku,wzrosla juz do 40. Ma być przeprowadzony bilans zdrowia 70 i 80 latków.Pan Poseł Szczerba mowił o konieczności przedstawienia raz w roku rządowi, raportu o sytuacji osób starszych.

Jest dobry klimat i warto to wykorzystać.Dlatego, jako Rada Seniorów, zwracamy się do Państwa, mieszkańców naszej Dzielnicy o uwagi dotyczące spraw senioralnych. W Wesolej dziala “Poczta Seniora”. Skrzynki są w Przychodniach, Bibliotekach, Parafiach i Ośrodkach Kultury.Piszcie Państwo i zglaszajcie swoje uwagi i pomysly dotyczące spraw senioralnych.Razem możemy więcej.
Na spotkaniu z Prezydentem, poruszyłam sprawę ławek.W Warszawie 2,5 ławki przypada na 1000 mieszkańców.To stanowczo za małol Ten problem odczuwają mieszkańcy naszej dzielnicy.Szczególnie Osiedla Plac Wojska Polskiego. Będziemy w tej sprawie rozmawiac z nowymi radnymi. Przy skrzynkach “Poczty Seniora” są organizery,w których umieszczamy nowe warszawskie pismo “Pokolenia”. Ciekawie redagowane, jest wydawane specjalnie dla warszawskich seniorów.W organizerach znajdą też Państwo inne ciekawostki i ulotki informacyjne. Mamy w dzielnicy swoje miejsce na ziemi w Centrum Aktywności”Na Spokojnej”,mamy dzielnicową Radę Seniorów, Kluby Seniora, chór i zespoły zainteresowań.Wiele się dzieje i warto włączyć się i aktywnie uczestniczyć, bo starość powinna być atrakcyjna i radosna.

Bożena Borys przewodnicząca Dzielnicowej Rady Seniorów

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

586 Liczba wyświetleń wpisu