Spotkanie Komisji Zdrowia w Dzielnicy Mokotów

1 lutego 2018 r. odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Dzielnicy Mokotów z udziałem p. Moniki Gołębiewskiej-Kozakiewicz, Zastępcy  Burmistrza, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Mokotowskiej Rady Seniorów Alicja Moszczyńska i Stanisław Sikorski.

Gościem spotkania był prof. Jacek Wciurko, kierownik I Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który zaprezentował nowy pilotażowy program opieki psychiatrycznej dla dorosłych pacjentów, jaki ma być wdrożony już w lipcu br. Do tego programu zakwalifikowane zostały 42 placówki w całym kraju, z tego  cztery w warszawskich  dzielnicach: Targówek, Wola, Bielany i Mokotów.

Program ma na celu stworzenie Centrów obejmujących poradnię, zespół środowiskowy (czyli „poradnię na kółkach”), oddział dzienny i  zaplecze Szpitalne (dla Mokotowa będzie to Instytut Psychiatrii i Neurologii). Takie centra będą zapewniały chorym również pomoc doraźną (nie będą musiały tej roli spełniać Izby Przyjęć), a także wizyty domowe. Zmieniony też  będzie  system finansowania usług psychiatrycznych.  

                                                                                              Alicja Moszczyńska

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

589 Liczba wyświetleń wpisu