Senioralia czyli I Piknik Pokoleń na Białołęce

W dniu 9 września 2017 odbyły się pierwszy dzielnicowy Piknik Pokoleń pod nazwą “Senioralia”

W roku 2017 Białołęcka Rada Seniorów zorganizowała po raz pierwszy w tej dzielnicy Senioralia czyli I Białołęcki Piknik Pokoleń. Na terenie i przy serdecznym wsparciu Białołęckiego Ośrodka Sportu (BOS).
    Senioralia były nową i nowatorską formą pikników. Bez handlowych stoisk, bez jednolitego terenu imprez. Wydarzenia od sportowych – do kulturalnych oraz dydaktycznych – oddzielone były od siebie miejscami zdarzenia. Każdy mógł wybrać w czym i kiedy chce uczestniczyć. W amfiteatrze były tańce i śpiewy w wykonaniu utalentowanych seniorek (chór Kantata) i atrakcyjnych młodych pań (chór Mocca), oraz interesujące porady: wykwalifikowana terapeutka udzielała porad przy kłopotach z młodzieżą szkolna, a terapeutka dogoterapii – przy kłopotach możliwych do złagodzenia niektórych dolegliwości przy dzielnej pomocy czworonogów. W osobnej części pikniku – pod namiotami były warsztaty nowoczesnych form malowania na szkle lub papierze zgodnie ze sztuką Ebru, a sympatyczni przedstawiciele policji udzielali informacji i porad.  Nawet wóz straży pożarnej z ekwipunkiem – możliwy był do obejrzenia z bliska. Także pod namiotami byli przedstawiciele schroniska dla zwierząt z poradami i informacjami o możliwościach adopcji zwierzaka. Psa lub kota. Była też możliwość sprawdzenia słuchu przez wykwalifikowanych terapeutów. Zorganizowany został również Turniej szachowy dla młodych i starszych uczestników Senioralii.
    Na boisku odbywały się zawody sportowe w zestawach  dziadek-wnuczek, lub tatuś – z synkiem. Oczywiście dopuszczone do zabaw i ćwiczeń były także zestawy żeńskie. Nie było dyskryminacji pań i dziewcząt.     Nagrodami dla uczestników były urokliwe medale ze stosownym napisem: Senioralia – I Białołęcki Piknik Pokoleń. Były także drobne upominki ufundowane przez Urząd Dzielnicy.
    Wśród uczestników przemykały się sympatyczne, uśmiechnięte panie z pysznymi kanapkami na tacach. Fundatorem tego  posiłku był hipermarket Auchan, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.
    Co było szczególnego w tym wydarzeniu? Wszystko, począwszy od miejsca innego niż zwyczajowo piknikowe. A do tego bliskie codziennego życia, gdyż nawet można było obejrzeć przez szybę dzieci i młodzież ćwiczącą w w basenie pod okiem trenerów.
    Inicjatywa wyszła od Białołęckiej Rady Seniorów. Główni organizatorzy to troje radnych BRS: Elwira Gmitrzuk – Ziętarska, Barbara Łuczak , wspominany już Zdzisław Czerwiński oraz fantastyczna pani Kierowniczka z Białołęckiego Ośrodka Sportu – Anna Kozieł. Czwórka entuzjastów wciągnęła do logistycznego wsparcia Urząd Dzielnicy Białołęka, Dyrekcję Ośrodka Pomocy Społecznej i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Jako współorganizator działało także Stowarzyszenie „Seniorzy Białołęki” .  Należy także dodać, że nazwa Senioralia ( na wzór Juvenalii) wymyślona została przez radną BRS Barbarę Łuczak. Miło nam, że nazwa ta przyjęła się już w Warszawie i jawi się też w mediach

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

444 Liczba wyświetleń wpisu