Pożyteczne spotkanie

Porządek obrad X sesji Rady Seniorów Dzielnicy Rembertów przewidywał udział i wystąpienia przedstawicieli Komisariatu Policji w Rembertowie i Zespołu Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Rembertów dotyczące stanu bezpieczeństwa w dzielnicy Rembertów w 2023 r.

Tematem przewodnim wystąpienia kom. Krzysztofa Wajzera, Tomasza Andrzejewskiego i pozostałych gości  były najczęstsze metody działań („na wnuczka”, „na policjanta”) oraz mechanizmy manipulacji stosowane przez oszustów wobec osób starszych. Uczestników posiedzenia uwrażliwiono na zbyt pochopne działania i decyzje zwłaszcza te, podejmowane pod presją czasu lub wymagające nagłego zdobycia sporej gotówki.

Radni otrzymali materiał pt. Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny! opracowany przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji

Przedstawione są w nim informacje o codziennych sytuacjach, które mogą przytrafić się osobom starszym w domu lub na ulicy. Uwzględniono w nim informacje o oszustwach i kradzieżach, których ofiarami najczęściej są seniorzy. Opisano też zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Materiał w formie elektronicznej dostępny jest TUTAJ.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

142 Liczba wyświetleń wpisu