Pierwszy rok działania Rady

Fragment wywiadu, ktory ukazał się w Passie

Jak podsumuje Pani pierwszy rok działania Rady Seniorów? Co udało się osiągnąć?

Rok temu zaczynaliśmy wszystko od zera, musieliśmy się wszystkiego nauczyć.. ale mamy już swoje pierwsze sukcesy i osiągnięcia. Warto wspomnieć o zorganizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów wydarzeniach w ramach „Tygodnia Seniora na Ursynowie”, w tym był między innymi niezwykłym koncercie „Skaldów”.  Jako Rada Seniorów włączyliśmy się aktywnie w organizację trzeciej już edycji tego wspaniałego cyklu. Ale to nie wszystko.  Dzięki naszym działaniom ursynowskie Multikino przygotowało kupony zniżkowe, najpierw na WTORKI dla Seniora, a następnie kolejne talony umożliwiające częsty kontakt z kinem. Seniorzy licznie uczestniczyli w Paradzie 40-lecia Ursynowa. Również dzięki staraniom Rady ursynowscy seniorzy mogli skorzystać z 40 bezpłatnych dni na zajęcia w Total Fitness. Przedstawiciele naszych seniorów brali udział w Pierwszej Warszawskiej Olimpiadzie Seniorów. Spływie kajakowym dla seniorów. Zachęcaliśmy także do udziału w konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom” w którym urzędy, instytucje i podmioty z naszej Dzielnicy po raz pierwszy wzięły udział.

 
Jakie są plany na przyszły rok?

Chcemy, aby na Ursynowie bardzo dużo się działo i wiele działań było skierowanych do seniorów, wiemy, że organizacje pozarządowe mają dużo ciekawych pomysłów, które wspiera Rada Seniorów.
W tym roku najbliższe zaplanowane działanie to dalsza kontynuacja kuponów zniżkowych do kina, które odniosły wielki sukces, kontynuacja konkursu „Miejsca przyjazne Seniorom” wybór i oznaczenie miejsc przyjaznych seniorom, zachęcamy różne punkty i miejsca do udzielenia zniżek dla seniorów.Jako Rada Seniorów szczególną uwagę poświęcimy problematyce tzw. więżniów czwartego piętra , poruszenie szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa seniorów.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

495 Liczba wyświetleń wpisu