Medaliści III Warszawskiej Olimpiady Seniorów

W sobotę 28 września 2019 r. na stadionie i w ośrodkach Polonii odbyła się Warszawska Olimpiada Seniorów 2019. W imprezie wzięło udział ponad 1400 uczestników rywalizujących w konkurencjach medalowych oraz uczestniczących w zabawach rekreacyjnych. Olimpiadę otworzyła Z-ca Prezydent Warszawy Pani Renata Kaznowska przy współudziale Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Pana Janusza Samela, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku Pana Michała Szczerby, Przewodniczącą Warszawskiej Rady Seniorów Panią Małgorzate Żuber – Zielicz ,Prezesa TKKF Chomiczówka Pana Jacka Bączkowskiego, Prowadzącym był Pan Bogdan Saternus, a gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński.

Warszawscy Seniorzy rywalizowali w 11 konkurencjach sportowych: strzelectwo (broń pneumatyczna) i łucznictwo, ergometry wioślarskie, bieg dla kobiet (40m) i mężczyzn (60m), pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, tenis stołowy i zawody pływackie stylem klasycznym oraz pływanie stylem dowolnym, turnieju brydżowym par i szachowym.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: 60-70 lat, 71-80 lat i powyżej 80 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymali okolicznościowe medale oraz piłki do piłki siatkowej .Wzięli udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy: plecak, koszulka, butelka składana, komin oraz poczęstunek w formie kiełbaski z grilla.

Wszyscy przybyli mogli również uczestniczyć w otwartych treningach z instruktorem: aqua aerobik, i Nordic Walking – zajęcia prowadził Pan Krzysztof Człapski – Mistrz Polski Nordic Walking.
Na uczestników czekał szereg atrakcji rekreacyjnych takich jak np.: rzuty kółkiem ringo na kolczatkę, przeprowadzenie kulki przez labirynt pionowy, slalom z piłeczką po ruchomym blacie czy strzały do bramki.
W „Miasteczku Zdrowego Seniora” znajdowały się punkty:
– pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, cholesterolu, pojemności płuc, gęstości kości, tlenku węgla w płucach palacza,
– indywidualnej ocena zagrożenia chorobami układu krążenia,
– konsultacji dietetyka dot. prawidłowego odżywiana,
– badania tkanki tłuszczowej i mięśniowej,
– porady i konsultacje, diabetologa,
– pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.

Poniżej wyniki dzielnic Warszawy oraz indywidualni medaliści Olimpiady Seniorów.

Źródło: http://www.tkkfchomiczowka.waw.pl/index.php/8-aktualnosci/346-warszawska-olimpiada-seniorow-2019

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

730 Liczba wyświetleń wpisu