Ławki dla Marysina Spacer badawczy

W sobotę 18 maja 2019 r. odbył się spacer badawczy „Ławki dla Marysina”. Uczestniczyło w nim kilka zaangażowanych seniorek, w tym przedstawicielki Wawerskiej Rady Seniorów oraz organizatorki – Olga Pasierbska (Stowarzyszenie Razem dla Wawra) i Urszula Stanowska (przewodnicząca Wawerskiej Rady Seniorów).

Celem spaceru było ustalenie miejsc, w których brakuje ławek, co jest to uciążliwe dla mieszkańców, zwłaszcza dla seniorów. Propozycje wybranych lokalizacji będą przekazane do Urzędu Dzielnicy Wawer z prośbą o realizację.

Inicjatorką spaceru była pani Olga Pasierbska, mieszkanka Marysina, do której zwróciły sięseniorki, uskarżające się na brak ławek przy ważnych i uczęszczanych trasach– przy ul. Korkowej, przy ul. Króla Maciusia (w okolicach pomnika Janusza Korczaka, gdzie ławki co prawda są, ale nie spełniają swojej roli,są za niskie, niewygodne, przez co niedostępne dla seniorów) i na trasie doprzychodni przy ul. Strusia.

Uczestniczki spaceru przebyły i oceniły dwie trasy.

Trasa pierwsza przebiegała ul. Korkową od piekarni Grzybki do skrzyżowania ulicy Korkowej
z ulicą Naddnieprzańską.

 Trasa druga – przeznaczony w dużej części dla ruchu pieszego, fragment ul. Króla Maciusia od skrzyżowania z ul. Begonii do ul. Starego Doktora.

Wytypowano i o opisano 14 lokalizacji dla nowych ławek. Nie wiemy czy wszystkie są w gestii Urzędu Dzielnicy Wawer.

Inicjatorka akcji p. Olga Pasierbska postanowiła powalczyć o ławki składając projekt do Budżetu Obywatelskiego.

Przy okazji spaceru zauważono też problem czystości w osiedlu Marysin. Niektóre odcinki
ul. Korkowej są całkowicie pozbawione koszy na śmieci. Przy niezabudowanych działkach, można zobaczyć liczne pozostałości po „biesiadach” pod chmurką.

Więcej szczegółów w Raporcie.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

611 Liczba wyświetleń wpisu