Kronika wydarzeń Rady Seniorów Dzielnicy Bemowo w latach 2021 – 2022

31.01.2021 – Sztab 29 finału WOŚP na Bemowie. Tradycyjnie już członkowie Bemowskiej Rady Seniorów pracują jako wolontariusze, licząc datki zebrane do puszek. Szczytny cel, więc warto pomagać.

03.03.2021 – nie dajemy się pandemii i korzystamy z dostępnych aktywności na świeżym powietrzu. Kolejna sobota z kijkami, w dzisiejszym marszu towarzyszył nam Pan Wiceburmistrz Piotr Kobierski oraz Pani Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Katarzyna Niedźwiecka.

08.03.2021 odbyła się pierwsza w tym roku sesja Bemowskiej Rady Seniorów. Z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu przyjęliśmy sprawozdanie z realizacji Planu Pracy Rady w roku ubiegłym oraz Plan Zamierzeń na rok bieżący. Radni zapoznali się także z informacjami dotyczącymi działań podejmowanych przez Warszawską Radę Seniorów związanych z tematyką senioralną. W ramach wolnych wniosków odbyła się dyskusja o możliwości kontynuowania na Bemowie akcji „Targi Pracy dla Seniorów” a także zajęć prozdrowotnych organizowanych przez władze Dzielnicy. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w trybie online na platformie ZOOM.

18.03.2021 odbyło się kolejne, zdalne spotkanie naszej Rady. Za pośrednictwem aplikacji ZOOM testowaliśmy narzędzie do sporządzania list obecności i głosowania elektronicznego.

31.03.2021 – W czasie świątecznego, wirtualnego spotkania Rady złożyliśmy sobie serdeczne życzenia, zdrowych spokojnych Świąt, łącząc się myślami ze wszystkimi, którzy swoją pracą i codzienną działalnością wspierają w tym okresie osoby samotne i potrzebujące pomocy.

29.04.2021 – Mamy i my! W dniu dzisiejszym Pan Jakub Gręziak – Zastępca Burmistrza Bemowa, przy udziale Radnych Dzielnicy i przedstawicieli Rady Seniorów, dokonał uroczystego otwarcia tężni solankowej w Parku Górczewska. Projekt zrealizowany w 2020 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie cieszył mieszkańców Bemowa.

15.05.2021 – „Lato, jesień, wiosna, zima a Bemowo formę trzyma”. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Nordic Walking. Propagujemy ideę marszów z kijkami jako najlepszą formę aktywności dla seniorów osobiście uczestnicząc w organizowanych przez Dzielnicę Bemowo zajęciach Nordic Walking. Spacerujemy po Lesie Bemowskim cały rok, bez względu na pogodę.

15.05.2021 – Wspólnie z Młodzieżową Radą Dzielnicy Bemowo uczestniczyliśmy w akcji sprzątania na Fortach Bema. W pięknej inicjatywie wspólnie z młodzieżą i seniorami wzięli udział Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo Mariusz Wajszczak i Piotr Kobierski a także Członek Rady Dzielnicy Bemowo Maciej Bartosiak.

16.06.2021 w Parku Kultury w Powsinie odbyło się integracyjne spotkanie Warszawskiej Rady Seniorów z udziałem przedstawicieli Rad Dzielnicowych, zorganizowane w związku z 7 rocznicą powołania WRS. W spotkaniu uczestniczyli znamienici goście min. Wiceprezydent Warszawy Pani Aldona Machnowska-Góra, a także Burmistrz Wilanowa Pan Ludwik Rakowski i Zastępca Burmistrza Ursynowa Pan Jakub Berent. Integracja była okazją do omówienia spraw i problemów związanych ze środowiskiem senioralnym a także wymiany doświadczeń i poglądów. Wspaniała atmosfera i piękna przyroda Parku sprzyjała spacerom i długim rozmowom.

23.06.2021 – W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Bemowskiej Rady Seniorów (po dłuższej przerwie w trybie stacjonarnym). W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Jarosław Dąbrowski oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Mariusz Wajszczak.

W czasie sesji omówiono;

– działania Rady Seniorów w okresie pandemii,

– sprawozdanie z działalności Rady II kadencji (od 2018 r)

– wnioski z oceny placówek na Bemowie zgłoszonych do konkursu “Miejsce

przyjazne seniorom”,

– uzupełnienia Planu Pracy Rady na rok 2021/2022,

– udział Rady w piknikach dzielnicowych – organizacja własnego stoiska.

28.06.2021 – Rodzinny Piknik „Wakacje tuż, tuż”. Wspaniałe wydarzenie sportowo-rekreacyjne na Bemowie, wiele ciekawych stoisk, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych, a dla dorosłych coś dla zdrowia i sprawdzenia swojej wiedzy

03.07.2021 – Kolejna udana impreza sportowo-rekreacyjna na Bemowie. „Rodzinne Bieganie” w Parku Górczewska zgromadziło na starcie wielu amatorów aktywnego spędzania czasu. Odbyły się biegi dzieci z rodzicami, marsze NW na dystansie 3 i 5 km i wieńczący zawody bieg Open na dystansie 5 km. Dużym powodzeniem cieszyła się też potańcówka w Amfiteatrze a skoczne rytmy zachęcały do zabawy.

25.07.2021 – W ramach obchodów 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość patriotyczna przed tablicą poświęconą Powstańcom AK Obwodu “Żywiciel” poległym 2 sierpnia 1944 r. na przedpolach Boernerowa. W imieniu Bemowskiej Rady Seniorów wieniec złożyli Wiesława Łukasiak i Krzysztof Jambor.

30.07.2021 – Zakończyła się pierwsza edycja pilotażowego programu Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez barier”, w którym uczestniczyli nasi przedstawiciele Bożena Rosiak i Elżbieta Wirth-Dzięciołowska. Liczne warsztaty i szkolenia, z udziałem kolegów z WRS i Dzielnicowych Rad Seniorów, w ramach akcji “Wodzirej”, miały na celu przygotowanie liderów, których zadaniem będzie wsparcie osób 60+ w wychodzeniu z pandemii.

01.08.2021 – 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W gronie licznie zebranych mieszkańców Bemowa oddaliśmy hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego Po wydarzeniach zaplanowanych pod Ratuszem Bemowo, w naszym Amfiteatrze odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Ferajna z Hoovera oraz chóru Bemcanto.

05.09.2021 – VI Bieg Ordona w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Wspólnie z kolegami z Rady Seniorów Ochoty i Pragi Południe uczciliśmy 190 rocznicę obrony Warszawy oraz Reduty Ordona w Powstaniu Listopadowym pracując jako wolontariusze przy organizacji zawodów.

09.09.2021 – Wspólnie z grupą seniorów z Bemowa wybraliśmy się na grzyby do Lasów Celestynowskich. W programie mieliśmy także spacer kładką po Bagnie Całowanie oraz wizytę w gospodarstwie mleczarskim Pani Agnieszki, połączoną z degustacją smacznych serów. Wyprawę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i pysznym smalczykiem. Cudowna pogoda i wspaniały przewodnik Adrian Pogorzelski wpłynęły na doskonałą atmosferę i dobry humor uczestników.

14.09.2021 – Akademia Wychowania Fizycznego – kontynuujemy działania w ramach wolontariatu senioralnego, razem z członkami Rad Seniorów Pragi Południe i Ochoty wspieramy organizatorów biegu „1Mila”.  Wspaniałe wydarzenie sportowe, w którym uczestniczyły całe rodziny. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 92.

18.09.2021 – Przy nienajlepszej pogodzie grupa seniorów z Bemowa rywalizowała w Mazowieckiej Senioriadzie Sportowej. Pod wodzą przedstawicieli naszej Rady wywalczyliśmy 27 medali; 10 złotych,11 srebrnych i 6 brązowych. Dziękujemy serdecznie władzom Bemowa, a szczególnie Panu Wiceburmistrzowi Piotrowi Kobierskiemu, który wspierał nas i dopingował na stadionie w Mrozach, a także Pani Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Katarzynie Niedźwieckiej za jak zwykle perfekcyjną organizację wyjazdu naszej reprezentacji.

18.09.2021 – Piknik rodzinny “Pod Aniołami” na terenach Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie to doskonała okazja do prezentacji naszego stoiska oraz spotkań i rozmów z mieszkańcami Dzielnicy. Wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów Dni Bemowa obfitowało w wiele atrakcji dla małych i dużych zakończonych koncertem Mieczysława Szcześniaka.

19.09.2021 – „Warsaw Senior Cup” w obiektach OSiR przy ul. Podskarbińskiej. Wspólnie z kolegami z Warszawskiej Rady Seniorów oraz Rad Dzielnicowych z Ochoty, Pragi Południe, Wesołej, Wilanowa i Białołęki uczestniczyliśmy w zawodach sportowych, rywalizując w pięciu konkurencjach. Zdobyliśmy w sumie 25 medali, w tym 6 wywalczyli członkowie Bemowskiej Rady. To wielkie święto seniorów, dla których aktywność fizyczna stanowi najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i sprawności. Dziękujemy władzom Bemowa za pomoc i wsparcie reprezentacji naszej dzielnicy na tych wspaniałych zawodach, a Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo Panu Mariuszowi Wajszczakowi za obecność i gorący doping dla naszych zawodników.

22.09.2021 – Piknik rodzinny sportowo-rekreacyjny w Parku Górczewska pod hasłem „Z Bemowem przez świat ” to kolejna dla nas okazja do bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami i rozmowy o problemach osób starszych. Wspaniała, kolorowa impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

23.09.2021 – Ruszyła kolejna edycja zajęć „Nordic Walking na Bemowie”. Seniorzy z naszej Dzielnicy, jak zwykle aktywni i zwarci, pod wodzą wiceprzewodniczącej Bemowskiej Rady maszerują z kijkami, dbając o swoje zdrowie i podnosząc odporność.

26.09.2021 – Maraton Warszawski. Wspólnie z kolegami z Rady Seniorów Pragi Południe, Śródmieścia, Targówka i Ochoty wspieramy zawodników na trasie rozdając wodę i napoje izotoniczne.

04.10.2021 – Uczestniczymy w VII Sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbyła się w salach Senatu RP, pod honorowym patronatem Marszałka prof. Tomasza Grodzkiego. Hasłem przewodnim Sesji był “Krajobraz po pandemii. Program powrotu do dawnej aktywności”.

08.09.2021 – Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz kolega Jan Siedlecki na posiedzeniu Warszawskiej Rady Seniorów w dniu 8 września br. odebrał z rąk Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Pani Magdaleny Roguskiej Honorową Odznakę Zasłużony dla Warszawy. Janek jest Prezesem Stowarzyszenia „Nie Jesteś Sam” i od lat niestrudzenie walczy o poprawę warunków życiowych osób niepełnosprawnych. Jako osoba poruszająca się o kulach i borykająca się z kłopotami zdrowotnymi doskonale rozumie sytuację ludzi uwięzionych w domach i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pełni także funkcję Przewodniczącego Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. W uznaniu jego pracy i postawy otrzymał nominację Bemowskiej Rady Seniorów do tego zaszczytnego wyróżnienia. Serdecznie Janku gratulujemy (Fot. Bartosz Grzeszczuk.).

29.09.2021 – Uczestniczyliśmy w sesji Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów w Legionowie. Gospodarzem spotkania był szef Porozumienia i Przewodniczący Rady Seniorów Legionowa Roman Biskupski. Tematem zebrania była wymiana doświadczeń dotyczących funkcjonowania Rad Seniorów w województwie mazowieckim.

12.10.2021 – W dniu dzisiejszym członkowie naszej Rady uczestniczyli w uroczystych obchodach 3 rocznicy ukazania się pierwszego numeru warszawskich “Pokoleń”. Pismo tworzone przez seniorów dla seniorów doczekało się wiernego grona sympatyków i z radością uczestniczymy w kolportowaniu kolejnych numerów. Życzymy Redakcji dalszych sukcesów i tradycyjnych stu lat.

14.10.2021 – Grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, w tym także członków Bemowskiej Rady Seniorów odwiedziła gościnny Płock. Zwiedziliśmy stare Miasto, Muzeum Mazowieckie, Katedrę, spacerowaliśmy po Bulwarach Wiślanych i Molo. W drodze powrotnej odwiedziliśmy, położone w pięknym parku, Europejskie centrum Kultury im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Do domy wróciliśmy pełni wrażeń i w doskonałych humorach.

16.10.2021 – „Bieg Przeciw Przemocy” w Parku Górczewska to kolejne wydarzenie sportowe adresowane do całych rodzin. Przedstawiciele naszej Rady wzięli udział w marszu Nordic Walking na dystansie 3 km, dedykowanym osobom 60+. Szczytny cel zgromadził na starcie nie tylko mieszkańców Bemowa. Podczas zawodów wspierał nas i gorąco dopingował Wiceburmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Mariusz Wajszczak.

25.10.2021 – W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się na pierwszej, powakacyjnej sesji Bemowskiej Rady Seniorów. Podczas spotkania omówiliśmy wydarzenia od ostatniego spotkania Rady a także problemy starszych osób z niepełnosprawnością, warsztaty zorganizowane przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier. W sesji uczestniczyli: Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo,  Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo – Mariusz Wajszczak, Piotr Kobierski i Karol Sobociński oraz Radni Dzielnicy Bemowo Aneta Nowolecka i Kazimierz Szczerba.

27.10.2021 – Przedstawiamy bliżej laureatów konkursu “Miejsce Przyjazne Seniorom 2020-2022”, których nominowaliśmy do tego zaszczytnego tytułu. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że również w tej edycji konkursu wyróżnione zostały placówki z Bemowa.

Osiedlowy Klub Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Jelonki” 

Osiedlowy Dom Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Jelonki” powołany został jako placówka mająca na celu propagowanie i upowszechnianie kultury. W ramach domu kultury działają kółka zainteresowań, organizowane są imprezy o charakterze kulturalno-oświatowym oraz sportowo-rekreacyjnym. Klub ma na celu integrację mieszkańców – dorosłych, dzieci i młodzieży oraz seniorów. Dla starszych mieszkańców organizowane są zajęcia manualne, malarskie oraz gimnastyczne. Prowadzone są szkolenia w zakresie obsługi komputerów i smartfonów. Zajęcia są bezpłatne. Klub ma na celu działania międzypokoleniowe oraz propagujące pomoc sąsiedzką. Obsługa jest przyjazna i życzliwa dla seniorów. Dom kultury mieści się w budynku parterowym bez barier architektonicznych. Zapewnione są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Kolportowany jest tu również miesięcznik warszawskich seniorów „Pokolenia”. W imieniu Klubu dyplom odebrała Pani Renata Głowacka.

Wyróżnienie indywidualne otrzymała Pani Jolanta Łukasiak, która była pełnomocnikiem zarządu dyrekcji Ośrodka Kultury i Edukacji Spółdzielni Mieszkaniowej WOLA. Ośrodek znajduje się 2 lokalizacjach – przy ul Powstańców Śląskich 108A/22 oraz przy ul. Bolkowskiej 2C (filia) – obie instytucje otrzymały wyróżnienia w Konkursie MPS. Pod kierownictwem Pani Jolanty Ośrodek prowadził bogatą działalność kulturalno-oświatową oraz sportowo-rekreacyjną i społeczną na rzecz seniorów. W obu lokalizacjach Ośrodka funkcjonują Kluby Seniora zrzeszające około 100 seniorów z Dzielnicy Bemowo. Organizowane były spotkania integracyjne i międzypokoleniowe dla seniorów. Z myślą osobach starszych odbywają się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka oraz z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Ośrodek uczestniczy aktywnie w obchodach Warszawskich Dni Seniora. Kapituła podjęła jednomyślną decyzję o wyróżnieniu Pani Jolanty Łukasik za całokształt działalności na rzecz osób starszych oraz bogata ofertę zajęć i wydarzeń dla seniorów w dzielnicy Bemowo.

28.10.2021 – Dobiegła końca kadencja naszych młodszych kolegów z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo. Bardzo miło wspominamy wspólne działania takie jak sprzątanie Fortu Bema czy udział w piknikach – wydarzeniach, które służyły zarówno seniorom jak młodym mieszkańcom Bemowa. Dziękujemy wszystkim Młodzieżowym Radnym życząc im wielu sukcesów i nowych wyzwań. Jesteśmy pewni, że dzięki Wam przyszłość i rozwój naszej Dzielnicy będzie w dobrych, właściwych rękach.

07.11.2021 –  Wspólnie z kolegami z Rady Seniorów z Ochoty i Pragi Południe od rana pracujemy na trasie “Niepodległej Piątki”. Jest bardzo zimno, ale nikt się nie poddaje. Jak zwykle panuje wspaniała atmosfera.

29.11.2021 W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w III Mazowieckim Konwencie Rad Seniorów. Celem spotkania była integracja środowiska seniorów z terenu naszego województwa, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk oraz nawiązywanie więzi społecznych. Wystąpienia znamienitych gości pozwoliły nam poznać sytuację seniorów w dobie pandemii a także różne spojrzenia na metody kształtowania polityki senioralnej w Polsce. W części artystycznej spotkania podziwialiśmy min znakomity występ zespołu seniorów “Fantazja” z Szydłowca.

5.12.2021 –  Dzień Wolontariusza.

Bemowska Rada Seniorów zawsze aktywna, zawsze na stanowisku, bo warto pomagać;

 – 07.11.21 – Niepodległa Piątka – pracujemy przy obsłudze zawodów zorganizowanych w ramach obchodów Święta Niepodległości,

 – 26.09.2021 – Maraton Warszawski. Wspólnie z kolegami z Rady Seniorów Pragi Południe, Śródmieścia, Targówka i Ochoty wspieramy zawodników na trasie rozdając wodę i napoje izotoniczne,

 – 14.09.2021 – Akademia Wychowania Fizycznego – kontynuujemy działania w ramach wolontariatu senioralnego, razem z członkami Rad Seniorów Pragi Południe i Ochoty wspieramy organizatorów biegu „1Mila”,

 – 05.09.2021 – VI Bieg Ordona w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Wspólnie z kolegami z Rady Seniorów Ochoty i Pragi Południe uczciliśmy 190 rocznicę obrony Warszawy oraz Reduty Ordona w Powstaniu Listopadowym pracując jako wolontariusze przy organizacji zawodów,

 – 15.05.2021 – Wspólnie z Młodzieżową Radą Dzielnicy Bemowo uczestniczyliśmy w akcji sprzątania na Fortach Bema,  – 31.01.2021 – uczestniczymy w 29 Finale WOŚP wspierając organizatorów i licząc datki z puszek.

06.12.2021 –   Radni Pragi Południe, Pragi Północ, Ochoty, Białołęki, Bemowa, Warszawskiej Rady Seniorów z Panią Burmistrz Pragi-Południe dekorowali wspólnie choinkę na Skwerze Seniora w Warszawie.

19.12.2021 – uczestniczymy w finale akcji “Bemowski Mikołaj 2021”. Wspólnie z radnymi dzielnicy i pracownikami Urzędu, pod wodzą Zastępcy Burmistrza Piotra Kobierskiego zbieramy dary dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej Dzielnicy. Dzisiejsza ekipa pod hasłem “od juniora do seniora” dzięki wielkiemu sercu i ofiarności mieszkańców zebrała 14 kartonów żywności, chemii i zabawek.

20.12.2021 –   W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta, świąteczna sesja Bemowskiej Rady Seniorów. W imieniu Zarządu Dzielnicy życzenia i upominki przekazali radnym Wiceburmistrzowie Mariusz Wajszczak i Piotr Kobierski. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań Zarządowi za dotychczasową, wzorową współpracę i podsumowania działań Rady w bieżącym roku. Złożyliśmy sobie również noworoczne życzenia.

26.12.2021 – Świąteczne Bieganie 2021 – wspólnie z aktywną grupą seniorów z Bemowa bierzemy udział w organizowanym w Parku Górczewska przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej marszu Nordic Walking na dystansie 3 km. W sumie w biegach rodzinnych, biegu open i marszach z kijami wystartowało ponad 300 osób.

28.02.2022 – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Delegacja naszej Rady składa kwiaty pod pomnikiem przy ul. Pirenejskiej oraz tablicy pamiątkowej w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów.

10.03.2022 – pomagamy przy dystrybucji darów dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są artykuły spożywcze i higieniczne dla dzieci i dorosłych, lekarstwa, chemia, odzież i wolontariusze. Mieszkańcy Bemowa i dzieci ze szkoły 362 i 363 pokazują jak wielkie i czułe serca biją na Bemowie. Wasza pomoc i wsparcie są bezcenne.

14.03.2022 – W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Bemowskiej Rady Seniorów, w której uczestniczyli Wiceburmistrzowie Piotr Kobierski i Mariusz Wajszczak. Tematem wiodącym była organizacja pomocy dla uchodźców z Ukrainy na terenie Dzielnicy. Goście zapoznali zebranych z sytuacją w punktach pomocowych i działaniami w zakresie zabezpieczenia niezbędnych potrzeb. Zadeklarowano aktywne uczestnictwo Radnych w pracach wolontariackich w punktach dystrybucyjnych i podczas pikniku charytatywnego w Parku Górczewska. Rada przyjęła także Sprawowanie z działalności za rok 2021. Zebrani zapoznali się również z działaniami Warszawskiej Rady Seniorów na rzecz środowiska osób starszych.

17.03.2022 –  odbyło się pierwsze po dwuletniej przerwie spotkanie Forum Bemowskich Seniorów, które stowarzysza jednostki działające na terenie naszej Dzielnicy na rzecz środowiska osób starszych. Okazją do spotkania była prezentacja nowej inwestycji OPS Bemowo – Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Placówka przeznaczona będzie dla seniorów z Bemowa wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy Forum mieli okazję zwiedzenia placówki, w której trwają ostatnie prace remontowe. Obiekt o pow. 500 m2 zostanie oddany do użytku w maju br.

19 – 20.03.2022 – koncert charytatywny „Bemowo dla Ukrainy” pracujemy jako wolontariusze przy zbiórce darów i datków do puszek. W czasie dwudniowego wydarzenia zebraliśmy w sumie prawie 38 tys .zł.

23.03.2022 – uczestniczymy w rozszerzonej sesji Warszawskiej Rady Seniorów, w czasie której Pani Wiceprezydent Renata Kaznowska przedstawiła zebranym sytuację w służbie zdrowia i edukacji w stolicy w związku z napływem uchodźców z Ukrainy.

27.03.2022 – wspólnie z kolegami z Rad Seniorów z Pragi Południe, Ochoty, Białołęki i Wilanowa pracujemy jako wolontariusze przy organizacji trasy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju.

30.03.22 – 30 finał WOŚP, uczestniczymy w liczeniu datków z puszek. W sumie we wszystkich akcjach na Bemowie zebraliśmy ponad 395 tys. zł.

06.04.2022 – uczestniczymy w konsultacjach społecznych dotyczących planowanych zmian w komunikacji miejskiej w związku z uruchomieniem kolejnych stacji II linii metra.

13.04.2022 – grupa aktywnych seniorów z Bemowa w przedświątecznym marszu z kijkami.

14.04.2022 – spotkanie Wielkanocne Warszawskiej Rady Seniorów i przedstawicieli Dzielnicowych Rad Seniorów. W spotkaniu, które odbyło się w Klubokawiarni „Pora na Seniora” uczestniczył poseł na sejm Michał Szczerba.

29.04.2022 – Gala konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Certyfikaty otrzymali – Dzielnica Bemowo, Klub Bemowskiego Seniora oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo Miejscem Przyjaznym Seniorom. Głównym celem akcji jest promowanie instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. OPS zdobył odznaczenie w kategorii zdrowie i pomoc społeczna, KBS kultura i edukacja.

04.05.2022 – W ramach tygodnia międzypokoleniowego “Wiosna pokoleń” odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Seniorów z Młodzieżową Radą Bemowa. Zadeklarowano wolę współpracy w ramach zadań i projektów realizowanych na terenie Dzielnicy. Zebraliśmy pomysły zgłaszane przez obie strony ustalając jednocześnie harmonogram działań na najbliższy okres. Pierwsze wspólne akcje seniorów i młodzieży związane będą z organizacją wspólnego stoiska na Pikniku z okazji Dnia Dziecka oraz sprzątaniem terenów zielonych na terenie lasu przy ul. Anieli Krzywoń.

27.05.2022 – W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta sesja, kończąca II kadencję naszej Rady. W gronie znamienitych gości, Przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Bemowo z Panią Burmistrz Urszulą Kierzkowską, Ośrodka Pomocy Społecznej, Biblioteki, Naczelników Wydziałów, Delegatki Warszawskiej Rady Seniorów podziękowaliśmy sobie za wspólne lata, wzorową współpracę i przyjazne relacje. W przedstawionej prezentacji podsumowaliśmy nasze działania i osiągnięcia Rady w okresie czteroletniej Kadencji.

27.05.2022 – W dniu dzisiejszym wspólnie z Młodzieżową Radą Dzielnicy i mieszkańcami braliśmy udział w sprzątaniu lasku przy ul. Anieli Krzywoń.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

710 Liczba wyświetleń wpisu