IV Bal Seniora na Ursynowie

4 Ursynowski Bal PRZEBIERAŃCÓW dla SENIORÓW potwierdził, że seniorzy potrafią się WSPANIALE bawić. Tegoroczny bal odbył się pod hasłem ,, Epoki historyczne” . Pomysłowość, kreatywność a w tym znajomość historii i epok, potwierdziła że każdy temat jest dobry , chęć zabawy jest silniejsza od daty urodzenia, że wiek nie przeszkadza w zabawie jeśli chcesz korzystać z życia. To kolejny już bal zorganizowany przez Fundację „Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Ten był w ramach projektu „Być na chodzie” i był współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawa.

Do tańca grał dla nas zespół Quantes, który WSPANIALE znał potrzeby i ulubione melodie seniorów.  Czy to był twist, samba, tango czy rumba parkiet był pełen. Były też konkursy tańca i na najciekawszy strój no i oczywiście nagrody. Bal oficjalnie otworzyli wiceburmistrz Jakub Berent wraz z organizatorkami Magdą Dąbrowską i Ireną Karpowicz oraz Michał Matejka – przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów oraz Karolina Zdrodowska Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy. W balu uczestniczył również wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i Kierownik: UCSiR Paweł Palusiński .

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. Najciekawsze stroje, te które tworzyli sami seniorzy – jak np. stroje królów z pięknymi kryzami, czy strój Jagny zostały nagrodzone książkami. Nagrody książkowe otrzymali również uczestnicy konkursu tańca. Do końca balu można było podziwiać energię, swobodę ruchu, wytrzymałość, szyk, zwinność i lekkość. Można było w tych tańcach zobaczyć niezwykłość chwili ludzi młodych duchem. Pięknie przygotowana sala i okrągłe stoły, krzesła w białych pokrowcach, pyszne jedzenie to zasługa Firmy POTRIS. Kolorowe światła w połączeniu z grupą wiekową w strojach z epok historycznych tworzyły cudowny klimat. Na balu gośćmi była trzy osobowa grupa z Białorusi, związana z Muzeum im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Skokach.

„Wszystkim WSPANIAŁYM uczestnikom balu dziękujemy za piękne przebrania, za cudowną atmosferę za wspólną zabawę i za to, że kolejny raz pokazaliśmy, iż potrafimy, chcemy i jesteśmy pełni zapału ,i energii do działania. Władzom Dzielnicy Ursynów bardzo dziękujemy za wsparcie. 
Irena Karpowicz i Magda Dąbrowska organizatorki

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

563 Liczba wyświetleń wpisu