COVID-19 | Informacje

Zebraliśmy linki to najważniejszy i pewnych źródłem na temat obecnej sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie które mogą przydać się seniorom. Zachęcamy do zapoznania się.

Seniorze, uważaj na siebie! W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też – ogranicz wyjścia z domu i unikaj miejsc publicznych. Poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Skorzystaj z infolinii, dzięki której otrzymasz pomoc w zrobieniu zakupów. Jeśli nie możesz zostać w domu, korzystaj z godzin dla seniorów i idź do sklepu w godzinach 10:00 – 12:00. Przede wszystkim jednak – zasłaniaj nos i usta.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-seniorow

Strona Urzędu m.st. Warszawy dedykowana seniorom. Znajdziecie państwo tu informacje o pomocy dla seniorów na terenie Warszawy.

https://senioralna.um.warszawa.pl/

Misją Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” jest kreowanie, współtworzenie działań na rzecz wzmacniania aktywności seniorek i seniorów oraz grup międzypokoleniowych, integrujących wspólnotę sąsiedzką, dzielnicową i miejską, wzmacniającą Warszawę w budowaniu wizerunku miasta przyjaznego i dostępnego dla osób w każdym wieku.

https://cam.waw.pl/

Strona Ochotników Warszawskich z informacjami i możliwościami pomocy w czasie pandemii. Czas izolacji w naturalny sposób rozwija potrzebę wspólnotowości i wzmacnia więzi sąsiedzkie. W związku z trwającą pandemią COVID-19 mieszkańcy Warszawy łączą siły w niesieniu pomocy osobom najbardziej potrzebującym, solidaryzują się także z personelem medycznym, służbami bezpieczeństwa – będącymi na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. W tak trudnym dla nas wszystkich momencie wiele osób, instytucji i organizacji pozarządowych zainicjowało szereg działań pomocowych – mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie innych.

https://ochotnicy.waw.pl/dzialania-covid-19/40-wsparcie/505-pomoc-sasiedzka

Miejski system informacji. Skondensowane informacje na temat działań Miasta w walce z koronawirusem

https://warszawa19115.pl/koronawirus

https://warszawa19115.pl/-/seniorzy-pomoc-sasiedzka

Strona Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej powstała podczas pandemii. Dedykowana Seniorom. Znajdują się tu materiały informacyjne, edukacyjne i rozrywkowe

https://abcsenior.com/

https://warszawa19115.pl/-/seniorzy-pomoc-sasiedzka

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

649 Liczba wyświetleń wpisu