50 lat Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”

Białołęcka Rada Seniorów na Pikniku w DPS „Pod Brzozami”. Obchody 50-lecia istnienia Domu, które będą trwały do końca 2018 roku. I nasza krótka relacja z obecności na tym wydarzeniu.

Z wielka radością informujemy, że Białołęcka Rada Seniorów otrzymała od dyrekcji Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami” zaproszenie na piknik  zorganizowany z okazji 50-lecia Domu.

 Piknik miał miejsce w dniu 7 czerwca 2018 r na terenie DPS „Pod Brzozami” w scenerii pięknego parku okalającego Dom. Wydarzenie było  realizowane w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego, którego koordynatorem była Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronnenberga, a wykonawcami projektu pod nazwą: Aktywny Trzeci Wiek – 50-lecie Domu Pomu Społecznej „Pod Brzozami” byli młodzi wolontariusze z Banku Handlowego i City Service Center.  

W programie pikniku znalazły się  warsztaty zdrowego żywienia, a następnie zabawy muzyczne jak karaoke i konkurs „Jaka to melodia”, a pod koniec także zabawy taneczne,  gdyż muzyka porwała wszystkich w tan. W tym samym czasie dodatkowo kilkunasto osobowa grupa wolontariuszy upiększała ogród wykonując różne prace pielęgnacyjne, które obejmowały założenie nowych kwietników, renowację ogródka skalnego oraz  renowację trawników.

Podczas pięknego przemówienia Pani Dyrektor Maryla Jarzęcka  nawiązała do historii Domu, wspomniała o jego  początkach i przeobrażeniach na przestrzeni 50 lat. Mówiła też o rozbudowie domu i o remontach, w tym o bieżącym, który będzie trwał nie przerywając swojej pracy,  ale niestety w tym okresie ograniczy liczbę przebywających w Domu mieszkańców. Pani Dyrektor zrobiła  też ze smutkiem uwagę, że drzewa, które dały nazwę Domu przy ulicy Bohaterów 46/48 chorują i usychają,  a zatem  potrzebne są nowe nasadzenia,  aby nazwa Domu konweniowała z drzewostanem w ponad hektarowym parku.

Był również wspaniały urodzinowy tort, i świeczki i dmuchanie na nie,  a potem zajadanie się tortem przez wszystkich uczestników. Kolejna tak równa rocznica dopiero za 10 lat, a tym piknikiem rozpoczęto obchody 50-lecia Domu, które będą trwały do końca 2018 roku.

Życzymy mieszkańcom i Dyrekcji wszystkiego najlepszego i  100 lat !

Fotorelacja z pikniku poniżej.

Udostepnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

605 Liczba wyświetleń wpisu